Представники десяти парафій Львівської Архиєпархії пройшли тренінг «Інтегральна екологія і соціальне служіння»

-
Post font size
+

Благодійний Фонд «Карітас Львів УГКЦ» продовжує Навчально-освітню волонтерську академію (СОВА). У рамках проєкту «Активізації, соціального служіння на парафіяльному рівні» Патріарший дім на черговий навчальний модуль зібрав 25 парафіяльних волонтерів із 10 парафій Львівської архиєпархії.

Година Землі – це щорічна міжнародна акція, яка закликає людей вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу суспільства до проблем зміни клімату і збереження довкілля. Щороку акція припадає на останню суботу березня, тож саме сьогодні для парафіяльних волонтерів, ми організували тренінг на тему: «Інтегральна екологія і соціальне служіння».

Із запрошеним спікером, отцем Сергієм Довбою, відповідальним за екологічне служіння у Львівській Архиєпархії УГКЦ, учасники розглянули три теми:

«Інтегральна екологія в щоденному житті християн. Великий Піст – час екологічного навернення»

У цьому контексті інтегральна екологія означає розгляд екологічних проблем та їхнього вирішення з погляду цілісного підходу до Бога, природи, людини та суспільства. Такий підхід включає у себе не лише збереження природних ресурсів та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище, але й врахування духовного та морального вимірів нашого ставлення до природи. Великий Піст можна розглянути як час для усвідомлення ролі Бога у житті людини, а також роль людини в збереженні природи та прийняття конкретних кроків у зменшенні нашого екологічного відбитку. Наше завдання — перед тим як братися до роботи, усвідомити свою істинну мотивацію. А єдина правильна мотивація — альтруїстине безкорисливе бажання допомогти та добрими ділами уподобитися Ісусові.

«Екосоціальне служіння Митрополита Андрея Шептицького як взірця Інтегральної екології»

Екосоціальне служіння Митрополита Андрея Шептицького відображається в його діяльності на перетині екологічних та соціальних питань. Без гармонійних відносин у чотирьох вимірах (Бог, власне «Я», ближні та творіння), де є любов, то не буде розуміння важливості збереження того, що нас оточує. Також обговорили концепцію екологічного гріха, який прирівнюється до гріха вбивства. Екологічний гріх — це все те, що людина робить, не шануючи довкілля, забруднюючи повітря, воду, землю тощо. Окреслили питання розумного використання ресурсів планети, щоб мінімізувати забруднення та виснаження природних запасів Землі.

Екосоціяльні ініціативи Бюро з питань екології УГКЦ

У підсумку отець Сергій заохотив присутніх вшанувати екологічне свято, яке називається «Година землі: вимкнути електроприлади, запалити вдома свічку і помолитися за Божє творіння.

Джерело: Благодійний Фонд «Карітас Львів УГКЦ»

Останні новини

Екобюро УГКЦ Львівської архієпархії під проводом о. Сергія Довби провело екологічно-патріотичний табір у горах під назвою «Місія». Табір...
Упокоїлася в Бозі п. Ганна, мама о. Івана Колодія, священника Львівської Архиєпархії. Заупокійні богослужіння: Парастас - сьогодні у...
Зарваниця, 2–12 липня 2024 року Божого Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в...
Коли ми приходимо на прощу до Зарваниці, ми усіма фібрами своєї душі відчуваємо, що над нами відкривається небо,...
Цьогоріч 12 липня минуло 13 років, коли вперше вірні УГКЦ молились святу Літургію на сходах Гарнізонного храму святих...