Архиєпархія

Високопресвященний Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський

Народився 3 серпня 1952 р. у с. Липиці Миколаївського району Львівської області в сім’ї вчителя. У 1959-1969 рр. навчався в середній школі, а після її закінчення здобував у Дрогобичі технічну освіту. Відтак, був скерований на роботу в м. Нікополь Дніпропетровської обл., де працював короткий час на заводі. У 1970-1972 рр. служив у лавах Радянської армії на території Казахстану. У 1973 р. вступив до монастиря Чину Найсвятішого Ізбавителя, де в 1974 р. розпочав новіціят, а в 1975 р. склав перші обіти. У цьому ж році в підпільній семінарії у Львові почав вивчати філософію та богослов’я. На пропозицію настоятеля в 1977 р. переїхав у Вінницю і там продовжував навчання, яке закінчив у 1980 р.

Тайну Священства прийняв у листопаді 1980 р., а вічні обіти склав 2 липня 1981 р. Працював при римо-католицькій Церкві, що давало можливість нелегально допомагати місцевому священикові уділяти вірним різні тайни, зокрема сповідати. З 1989 р. провадив душпастирську діяльність у катедральному соборі м. Тернополя. З 1990 по 1996 рік був Протоігуменом ЧНІ. З 1996 р. душпастирював у Вінниці. У 1997 р. декретом Протоігумена призначений учителем новиків у Львівській провінції ЧНІ. Водночас продовжував душпастирську діяльність, особливу увагу приділяючи проповідництву та реколекціям для монахів, монахинь і мирян. У 2001 р. навчався на курсах форматорів (вихователів ченців) у Римі, після закінчення яких у серпні був призначений помічником вихователя ораторів-семінаристів у Польщу в семінарії ЧНІ.

17 лютого 2002 р. в Архикатедральному соборі св. Юра відбулася Єпископська хіротонія Кир Ігоря (Возьняка). За рішенням Синоду Єпископів та благословенням Святішого Отця після хіротонії Владика Ігор став Єпископом-помічником Львівської Архиєпархії. Згідно із рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив 5-12 жовтня 2004 р., Кир Ігор був обраний Архиєпископом Львівським. Дня 10 листопада 2005 р. в Архикатедральному соборі св. Юра відбувся чин введення на престол нового Архиєпископа Львівського.

З 10 лютого по 27 березня 2011 р. виконував уряд Адміністратора Верховноархиєпископської Української Греко-Католицької Церкви. 29 листопада 2011 р. урочисто проголошено про створення Львівської Митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізовано Митрополита Львівського. Ним став Архиєпископ Львівський Ігор. Від цього часу титул правлячого Львівського архиєрея буде «Архиєпископ і Митрополит Львівський».

Пояснення символіки герба

Елементи: У синьому полі щита срібний стовп, зліва – три срібні листки липи, справа – на золотому тригорбі золотий хрест, спис і губка, а над ними у срібному трикутнику Всевидяче Око. Під щитом на синій стрічці золотими літерами подане гасло: «Господи, милосердя прошу». Герб і стрічка розміщені на пурпуровій мантії, підбитій горностаєм і увінчаній золотою митрою з червоним підкладом. З-поза мантії виступають золотий єпископський жезл і хрест.

Геральдичний опис

Три срібні листки та срібний геральдичний стовп вказують на походження Владики з с. Липиці над Дністром (листки символізують назву поселення, а вертикальна смуга означає річку Дністер). Золотий хрест, спис і губка на тригорбі та Всевидяче Око є символом Чину Найсвятішого Ізбавителя (отців Редемптористів), до якого належить Владика. Мантія, митра, Єпископський жезл і хрест, відповідно до традиції української церковної геральдики, вказують на єпископський статус власника герба.

Герб склали Високопреосвященний владика Ігор (Возьняк) і Андрій Гречило, виконав А. Гречило.