“Нас не вчать бути батьками, і ми розвиваємо оці навички лише завдяки нашим дітям. Діти стають нашими вчителями на цьому шляху. І, коли ми на зв’язку з нашими власними потребами і нашими почуттями, тоді ми розуміємо, про що ми можемо запитати у наших дітей”, – розповідає тренерка з ненасильницької комунікації Олена Мельник.
Представляємо 8 проєкт “Церкви дружньої до дитини” – семінар із методики ненасильницького спілкування для батьків в громаді при храмі Святої Софії-Премудрості Божої (УКУ). З-поміж інших проєктів, які орієнтовані на менших дітей, саме цей є спрямованим на покращення стосунків батьків із підлітками.
Громада отримала міні грант від Центру гідності дитини та організувала триденний захід аби допомогти батькам спілкуватися і будувати довірливі стосунки з дітьми. Багато з них зголошували цю проблему у розмовах з катехитом і священниками. Деякі ці проблеми призводять до труднощів у комунікації, розуміння потреб одне одного, закритості, ізоляції.
І завдяки проведеному семінару, відзначають організатори, батьки краще могли пізнати потреби своїх дітей. Діти, натомість, відкрили для себе близькість церкви як дружнього і безпечного середовища. “Якщо йдеться про релігійне виховання, то без участі батьків, без того, що батьки в це ангажуються, співпереживають, це передавання релігійних знань без фундамента. І це дуже швидко “завалиться”, коли світ прийде зі своїми спокусами та пропозиціями”, – вважає о. Ігор Пецюх, духівник УКУ, заступник керівника деканату душпастирських справ.
Аби батьки не втрачали здобуті під час семінару навички, команда організаторів проводить подальші зустрічі для спілкування та обміну досвідом. А також поширює інформацію, здобуту під час семінару, підкреслюючи важливість ненасильницького спілкування, розуміння потреб та вміння чути один одного.