У семінарії відбувся духовно-мистецький проєкт «Ми – разом, бо з нами Бог!»

-
Post font size
+

16 квітня 2022 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа (м. Львів, просп. св. Івана Павла ІІ, 35) відбувся духовно-мистецький проєкт «Ми – разом, бо з нами Бог!»

Захід розпочався із Великої Вечірні з Литією з нагоди свята Входу Господнього в Єрусалим, яку звершив Митрополит Львівський Ігор із духовенством семінарії.

Відтак відбувся концерт Брас Хору Луганської обласної філармонії (мистецький керівник – Ігор Шаповалов) із духовно-мистецьким словом Зої Зубченко-Полосуєвої та Марії Христинич.

Автор проєкту – п Михайло Перун, директор Фундації «Андрей». Організував захід о. Юрій Чудяк, Синкел у справах духовенства Львівської Архиєпархії, за сприяння Інституту постійної формації духовенства Львівської Архиєпархії УГКЦ, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Фундації «Андрей».

Духовно-мистецький вечір відвідало чимало гостей, серед них – пані консул з Хорватії, представники влади, духовенство Львівської Архиєпархії, а також семінаристи Львівської духовної семінарії.

Митрополит Ігор привітав усіх присутніх та подякував музикантам Луганської філармонії та всім організаторам і виконавцям мистецького вечора. Роздумуючи над питанням, чи варто в час війни звертатися до мистецтва, Митрополит зауважив: «На війні також військові чекають, щоби їм заспівати, заграти, якісь гарні вірші задекламувати – це піднімає дух і зрівноважує людину». Нелегкі часи нападу агресора завдали чимало труднощів, багато людей постраждали і втратили домівки, проте важливо не впадати у відчай і довіряти Богові.

«Треба віддатися в Божі руки, просити в Бога, думати, застановлятися – очевидно, що так ніхто просто не залишений і не забутий. Все одно, мимо такої складної ситуації, яка склалася, вихід завжди є, і ми хочемо, щоби цей вихід був добрий – щоби війна закінчилася, щоб ми ворогів прогнали, щоб в нас запанував мир і всі повернулися на свої місця» – наголосив Митрополит з вірою в те, що теперішнє протистояння завершиться перемогою України.

Пан Михайло Перун, автор проєкту «Ми – разом, бо з нами Бог!», провів декілька історичних паралелей, наголошуючи на винятковій ролі УГКЦ та її пастирів у відродженні української державності. Прикладами є Патріарх Йосиф, що спромігся після довгих років заслання звести у Римі українську святиню – Собор Святої Софії, який зараз є великим осередком допомоги українцям, що постраждали від війни; Митрополит Андрей, що своєю діяльністю спонукав суспільство до самоорганізації, всесторонньої підтримки, а в час Голодомору 1932 року посланням «Україна в передсмертних судорогах» проголосив світові правду і зібрав матеріальну допомогу, що мала підтримати українців в охоплених голодом областях. Навіть сама львівська семінарія, що під час війни була зруйнована, зараз засвідчує надію для понищених українських міст.

«Ми сьогодні повинні тримати кожен свій фронт. Капелани – молитися і підтримувати родини Церква – молитися і робити роботу, яку вона робить» – зауважив пан Михайло, наголошуючи на необхідності боротися з фейками, захищати і відновлювати правду за прикладом провідників УГКЦ, що «є тим опертям, яке рятує українську державу».

Світлини

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...