«Віддаймо Богові все, що маємо у серці»: Владика Володимир звершив Божественну Літургію за мир в Україні і за жертв війни і пандемії

-
Post font size
+

Сьогодні Україна переймає молитовну естафету за мир в Україні. Відтак ми нашою вечірньою молитвою розпочинаємо суботній день моління в Українській Греко-Католицькій Церкві за мир в Україні і за жертв війни і пандемії, що є запропонований Радою Єпископських Конференцій Європи. Цей день припадає на 2 квітня 2022 року. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир під час Божественної Літургії в Архикатедральному соборі святого Юра, увечері першої п’ятниці квітня в рамках традиційних щомісячних вечірніх чувань при Архикатедрі.

Під час проповіді архиєрей проаналізував євангельське слово Марка про зцілення глухонімого.
Він звернув увагу на послідовність зцілень Ісуса: найперше Він зцілює вухо, відтак дотикає язика.
Ми знаємо, каже проповідник, що людина промовляє те, що чує, адже вона формується у певному середовищі.
«Дуже часто людині, щоб символічно кажучи, вчасно закрити рот, достатньо однієї руки, вона радше обирає закрити вуха, хоч для цього потребує дві руки», – поділився спостереженнями єпископ-помічник ЛА.

У цей вечір, каже владика Володимир, вслухаймося в своє серце. У ньому чуємо так багато тривоги через непевність у завтрашньому дні. Чуємо питання про те, коли нарешті завершиться війна і настане мир, нас мучить неспокій за рідних, думки про різні хвороби і пандемію, яка ще триває у світі.

А відтак просить: «Молімося за мир в нашому серці. Від цього дуже і дуже багато залежить. Адже кожна людина є мікроклітиною суспільства. Таким чином ми разом формуємо нашу державу, спільно йдемо до перемоги. Так само, як спортсмен задля перемоги проливає піт і кров, але йде вперед».

Також владика Володимир пригадав, що субота 2 квітня є днем відходу до вічності наших надійних покровителів: Блаженного Миколая Чарнецького і святого папи Івана Павла ІІ.

«Блаженний Миколай також пережив війну, неспокій. Його співбрати з монастиря свідчать, що він під час воєнних загострень і небезпек вмів заспокоїти інших запевняючи, що ми всі є під Божою опікою», – зазначив архиєрей.
Так само, – продовжує свою думку проповідник, – і ми сьогодні тут зібрані під Його покровом. Ми більше не маємо до кого йти. Цікаво, що останньою молитвою Миколая Чарнецького було синівьке звернення до Матері Божої Неустанної Помочі, до якої мав надзвичайно велику довіру».

«Папа Іван Павло ІІ – новітній апостол наших часів. Його нога втупила на нашу землю у 2001 році і він проголосив Миколая Чарнецького блаженним», – додав він.
«Небо не належить жодним чиновника, олігархам чи Альянсам. Небо належить Богові, його ангелам і святим. Які у свій спосіб його над нами закривають. У цьому є більш ніж переконані», – наголосив владика Володимир і попроив: «Зараз до престолу з євхаристійною жертвою принесімо все, що маємо в нашому серці. Якщо не маємо, що Богові віддати, то віддаймо самі себе. Це буде найкраще рішення цього вечора».

В рамках чувань молодь собору святого Юра проводила Хресну дорогу з розважаннями, в якій всі присутні могли взяти учать.

Довідка: в 2021 році Рада Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) запровадила ініціативу – молитву за жертв пандемії під час Великого Посту, коли кожна єпископська конференція мала окремий день молитви. Минулого року ця ініціатива вийшла поза межі Європи, бо наші єпархії в США долучилися до неї разом з УГКЦ в Європі. Цього 2022 року Рада Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) запропонувала, щоб кожна Єпископська конференція відслужила Божественну Літургію за мир в Україні і за жертви війни і пандемії. Для Української Греко-Католицької Церкви є визначена дата – субота, 2 квітня

Останні новини

27 неділя Еф 6,10-17; Лк 13,10-17 (о. д-р Турконяк Р.) Ясниська 10.12.2023. До ефесян святий апостол Павло писав,...
Зачаття святою Анною пречистої діви Марії Гл 5,22-6,2; Лк 10,19-21 (о. д-р Турконяк Р.) Храм Непорочного Зачаття, м....
На свято Миколая Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор з душпастирськими відвідинами побував на Парафії Святого Миколая в селі...
Можемо сказати, що ми самі небагато маємо, щоб ділитися. Але ніхто з нас не є таким бідним, щоб...
Святого Миколая 1Тм 5,22-6,11; Лк 18,15-17,26-30 (о. д-р Турконяк Р.) Чернилява 06.12.2023. Святий апостол Павло дбав про своїх...