«Християнство – це не релігія сенсацій чи шоу; це щоденне життя з Богом», – владика Володимир у розважанні над Божим Словом на сьогодні

-
Post font size
+

Не можна в духовному житті стати і посередині і сказати, що так більш-менш нормально. Якщо ми не будемо йти вперед, то підемо назад. А це не ненайкраща дорога. Тому ідімо вперед. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир в Архикатедральному соборі св. Юра під час роздумів над Божим Словом у вівторок 25 травня 2021 року.

Євангеліє: Йо. 7, 1-13.

1. В той час ходив Ісус по Галилеї; він не хотів більше ходити по Юдеї, бо юдеї бажали убити його. 2. Наближалося ж юдейське свято Кучок. 3. І мовили до нього брати його:– Іди звідси в Юдею; нехай учні твої побачать діла, що ти робиш. 4. Ніхто бо не чинить нічого тайно, коли бажає бути явним. Якщо ти таке робиш, яви себе світові.
5. Бо й брати його не вірували в нього. 6. Тоді Ісус відповів їм: не надійшов іще час мій; ваш час – готовий завжди. 7. Світ не може вас ненавидіти; мене він ненавидить, бо я свідчу проти нього, що діла його лихі. 8. Ідіте, отже, ви на свято; я не піду на те свято, мій час ще не настав.
9. Сказавши це до них, він лишився у Галилеї. 10. Та коли брати його пішли на свято, він так само пішов, однак не явно, а наче потай. 11. Юдеї шукали його на святі й питалися:– Де він?12. І люди говорили багато про нього між собою; одні твердили: він добрий; а інші відповідали: ні, він лише народ туманить. 13. Однак ніхто не говорив про нього явно, зо страху перед юдеями.

«Християнство – це не релігія сенсацій чи шоу; це щоденне життя з Богом», – владика Володимир у розважанні над Божим Словом на сьогодні

«Євангелист Іван у своєму слові цього ранку говорить нам про юдейське свято кучок, інакше кажучи свято наметів. Це був за ієрархією третій важливий празник тодішнього народу після Пасхи і Зелених Свят. В цей день було зобов’язання відбути прощу до Єрусалимської святині», – зазначив Архиєрей.
На думку учнів Ісуса, саме це свято могло стати гарною нагодою для Ісуса об’явити свою публічність. Проте це ще не був Його час.
«Можливо учні думали доволі меркантильно, що попри авторитет учителя зросте і їхній авторитет, хоча самі до кінця не вірили в Нього. Хто каже йде, а потім не йде. То можемо спитати, чи він бавиться в якісь хованки», – припускає він.
«Може бути таким наше людське розуміння, але він прийде, щоб зробити там своє свято. Щоби подарувати нам Великдень. Також Ісус заохочує до свідчення. Він каже, що зараз світ не може не ненавидіти, бо ви є світські. Ви злилися з усіма тенденціями, оскільки я свічу проти світу, то світ мене не навидить», – продовжує думку владика Володимир.
«Хтось сказав, що для того, щоб знайти собі ворога достатньо сказати людині правду про нього. Але правду не можна приховати, як і світло. Висновок з цього слова може бути таким, що християнство не є релігією сенсацій чи шоу. Це щоденне життя з Богом», – підкреслює владика Володимир.
«В кожного з нас повинно народжуватися прагнення питати де є мій Бог і як я можу бути досконалішим, бо не можна в духовному житті стати і посередині і сказати, що так більш-менш нормально. Якщо ми не будемо йти вперед, то підемо назад. А це не ненайкраща дорога. Ідімо вперед», – додав на завершення Преосвященніший Володимир.

Останні новини

13 червня 2024 року у приміщенні Будинку офіцерів владика Володимир у співслужінні військових капеланів освятив «Вибір» - простір...
Вознесіння ГНІХ Ді 1,1-12, Лк 24,36-53. Храм Вознесіння, Левандівка 13.06.2024. Святий апостол Лука описує у книзі Діяння подію...
Через Вознесіння Ісуса Христа не пропадає його любов до світу, вона присутня серед нас. Не шукаймо Ісуса за...
Ді 18,22-28; Ів 12,36-47. Храм святого Онуфрія, Львів 12.06.2024. Святий апостол Павло обходив міста, щоб голосити слово Боже....
Звідки черпати сили в час війни? Пресслужба Львівської Архиєпархії ініціювала зустріч із представниками львівських медіа. Розпочався захід з...