«У світлі життя Богородиці можемо побачити нас самих», – владика Володимир на свято Зачаття св. Анни

-
Post font size
+

Споглядаючи сьогодні на Марію, на Її життя, ми дуже вдячні за це, що Бог вчинив із Нею. Водночас бачимо, що Він діє в нас. Бог дав кожній людині певне життєве завдання і всі таланти для цього. Це треба лише пізнати. І пізнання триває протягом цілого життя. Бо не дивимося лише на великий момент зачаття, а на ціле життя. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир під час проповіді до вірних у храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії з нагоди храмового празника.

«Вітаю всіх на святі, яке допомагає нам вернутися думкою до початку людського життя, до покликання. Людина на ім’я Марія входить в життя. І вже в цей момент зачаття, на початку життя Боже око спочиває на Ній. Бог має певну ідею, план: ця дівчина стане матір’ю Богочоловіка. Вже тоді Бог обдарував Її відповідно для цього, щоб Вона виконала це завдання», – зазначив проповідник.

І пояснив: «Тут все виходить поза правила природи. Бо зачаття відбулося в пізньому віці. Традиція і літургія каже, що Її мати була Анна. Етимологія імені Анна вказує на «Божу милість», «благодать»… На вечірні празника співаємо: «Господи Боже небесних сил — молиться Анна – ти знаєш неславу бездітності, злікуй біль мого серця і лоно відкрий та неплідну плідною зроби». І ця молитва є вислухана, бо Бог робить тим самим важливий крок в історії спасіння. Можна сказати, що Бог ламає схему безнадії. Дивним зачаттям Марії радіють Її батьки, пророки, небо і земля».

«Церква взиває Старий і Новий Завіт до участі в радості. Церква взиває нас, людей Нового Завіту, людей ХХІ століття, до подяки за дар Богородиці, за дар Її материнства. Бо ми є спадкоємцями Відкуплення», – додав він.

За його словами, зачаття людської особи є вирішальними для життя. Воно було вирішальним і для життя Марії. Але Вона була дещо іншою – в цьому ж це полягало? Марія була захоронена, захищена від первородного гріха, з яким народжується кожна людина як наслідок гріхопадіння наших прародичів Адама і Єви. «Непорочне Зачаття» – так називається свято, яке показує перший момент життя цієї дівчини і жінки з Назарету.
Про це було багато дискусій, – продовжує думку проповідник, – і ми також не в стані збагнути цієї таємниці. Ми можемо лише намагатися дещо вияснити. Другий Ватиканський Собор хотів змінити назву свята на «Вибрання Марії». Саме це показує, що йдеться не про фізіолологію чи гінекологію, а про вибрання Богородиці, йдеться передусім про Її майбутнє, про Божий план щодо Неї. Так, Марія була вибрана Богом, покликана. Але Вона була послушна, зі своєї сторони відповідала на вибір і поклик Бога. В цьому також Її особливість. Єва також була покликана жити в раю, але не скористала з цієї пропозиції. В короткій миті зачаття є закладено це, що важливе для життя. Це можна побачити сьогодні щораз частіше.
«Сучасні медичні дослідження і технологія хочуть показати вже в лоні матері певні властивості дитини: її вади здоров’я, патології… Навіть якщо часто при цьому помиляються»,- зазначив владика Володимир.
«Генеральні статути редемптористів в дусі св. Альфонса поручають почитати Пресвяту Діву Марію під титулом Непорочно Зачатої як покровительку Згромадження. Тому дуже приємно звершувати цей празник в храмі при провінційному домі, де б’ється серце цілої Провінції», – підкреслив Архиєрей.
«Марія виконала життєве завдання. Вона пізнала, чим Бог Її обдарував і до чого покликав. Тому Її життя є вдалим життям. Її очі були звернені на небо, а вуха на слухання Божого Слова. Їй належить слава, Вона є для нас прикладом. Сьогодні лине наша подяка за дар Її материнства», – додав на завершення владика Володимир.

Фото – ТУТ

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...