Напередодні свята Стрітеня Господнього о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії УГКЦ, на запрошення директора Покровської катехитичної школи о. диякона Тараса Левицького, що діє при однойменній парафії ПЦУ у м. Львові, провів у приміщенні згаданої школи тематичну зустріч із парафіянами.
Упродовж двох годин місцевій громаді було представлено основні аспекти діяльності Бюро УГКЦ з питань екології, розкрито поняття «інтегральна екологія», тобто сенс і стиль щасливого життя людини та реалізації спільного для всіх християн покликання – уподібнюватися до нашого Творця і жити у гармонійних відносинах із Богом, іншими людьми, з самим собою та з усім Божим творінням.
Екореферент продемонстрував різні «лайф-хаки» з «валізи енергоефективності», а також навів типові приклади «екологічного гріха» в повсякденному житті. Присутнім було роз’яснено практичні способи вияву екологічних чеснот ощадливості, мудрості, поміркованості: впровадження аераторів, LED-лампочок, економне використання електроенергії та води, здорове і помірковане харчування тощо. Разом обговорено необхідність використання органайзерів та екоторбинок при купівлі продуктів, дерев’яних зубних щіток та вушних паличок, а також потреба сортування відходів.
Перша частини зустрічі була наповнена мультимедійним супроводом, зокрема відеороликами: «Що справді трапляється з пластиком», «Добре світло» та «Місто «Нуль відходів», а також грою на гітарі.
У другій, практичній, частині місії о. Сергій висвітлив ідею та приклади реалізації у Львові Всеукраїнської екосоціальної ініціативи «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки», і провів майстер-клас із виготовлення свічок із натуральної вощини, в якому взяли участь понад сорок дітей і молоді.
Як результат зустрічі – кількадесят родин власноруч виготовили й наступного дня, на свято Стрітення Господнього, посвятили натуральні екосвічки у храмі, а частина виручених коштів у сумі 700 грн. була спрямована на підтримку Сил Оборони задля наближення нашої Перемоги.
До бібліотеки Покровської катехитичної школи через отця-диякона Тараса львівський екореферент передав пакет духовної екопросвітницької літератури та низку роздаткових матеріалів, а кожному учаснику екуменічної зустрічі – тематичні закладки до книг і наліпки. Дехто з присутніх виявив бажання придбати корисну еколітературу для себе й дітей.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології