«Піст допомагає нам пізнати самих себе»: Владика Володимир під час зустрічі з медиками назвав скарби Великого посту

-
Post font size
+

У перший понеділок місяця, 4 березня 2024 року, в Архикатедральному соборі святого Юра відбувся молитовний вечір для медиків за участі єпископа-помічника Львівської архиєпархії владики Володимира Груци.

Вечір розпочався Божественною Літургією, під час якої була можливість приступити до сповіді.

Опісля до лікарів з духовним словом звернувся владика Володимир, в якому архиєрей звернув особливу увагу медиків на скарби Великого посту.
«Незабаром вкотре розпочнеться Великий піст. Тому важливо собі наново усвідомити суть і значення цього часу. Бо для декого це може бути формальним виконанням певних приписів чи обрядів з аргументом: “Цього не можна”. Не можна відчувати примус до Бога. Коли хтось почувається змученим від Бога, то, значить, насправді Його не зустрів. Бо Ісус завжди починає словами: Якщо хочеш…», – зазначив архиєрей.
Владика Володимир зауважив, що медицина повернулася, особливо впродовж останнього часу до практикування посту як обмеження в їжі. З його допомогою лікують від певних хвороб, повстає низка так званих “посних” курортів. І це не є завжди з релігійних мотивів чи переконань. Хоча піст має однозначно вплив на духовне життя людини.

«Королівська дорога в мистецтві зцілення»

«Лікування недуг, зцілення пов’язано з виділенням з організму чогось зайвого. Це на перший погляд може здаватися примітивним знахарством, але відкриває свою силу разом з досягненнями «постової медицини». Доктор Отто Бухінґер, який після після Першої світової війни у Німеччині виявив лікувальні властивості посту, успішно застосував їх на собі та своїх пацієнтах. Навіть є зараз ціла клініка, яка працює даною методою посної терапії. Він називає піст в добрій атмосфері і під компетентним лікарським наглядом «королівською дорогою в мистецтві зцілення» Konzept: (http://www.buchinger.de.)», – розповів архиєрей.

«Піст має регенеруючий вплив в організмі»

Відтак продовжив: «Ось як він, зокрема, пояснює викликані постом фізіологічні процеси в людському тілі: Лікування постом – це лікування через виведення шкідливих речовин, очищення усіх тканин і соків організму. Рівень вуглеводів, а також інших поживних речовин, що циркулюють в крові, зменшується. Усі процеси обміну речовин працюють ощадніше, виникає самодостатність, економна циркуляція сама в собі. Організм змушений налаштовуватися на рівномірного забезпечення азотом кожного білкового депозиту. З цією метою організм руйнує утворення й речовин, які у царстві клітин відіграють деструктивну хвороботворну роль. Ними є патологічні потовиділення, стара товста шкіра, відкладення солей, сторонні субстанції, нагноєння, деякі ускладнення тощо. А. Ґрюн, Піст, ст. 12-13.»

«Отже, піст спричинює виділення шкідливих речовин, шлаків з організму, водночас позбавляє багатьох недуг. Піст руйнує старі клітини, сприяючи утворенням нових. Тобто піст має регенеруючий вплив в організмі. Це було відомо ще античним цілителям, зараз відкривається наново», – підсумував проповідник.

«Піст допомагає нам пізнати самих себе»

«Задумаймося, що означає Великий піст для Церкви, яку він має суть у її житті. Практика посту в релігійно-церковному житті є дуже давна. Вона мала різне розуміння і набирала різноманітних форм. Піст допомагає нам пізнати самих себе. Це час боротьби з пристрастями і недоліками. Коли Ісус пішов на сорок днів постити на пустиню, мав також спокуси. Він також пройшов цей шлях», – запевнив єпископ-помічник.
«Цього року, на Великодні свята Ісус Христос не воскресне для нас по-іншому, як Він зробив це свого часу, “першого дня тижня” (Ів. 20, 1). Це Воскресіння зі всіма його наслідками ми прагнемо наново особисто пережити, тим зробити Великдень нашим святом. А для цього потрібно належно підготуватися», – переконаний владика Володимир.

Далі лікарі мали час на роздуми в тиші під супровід Ісусової молитви.

Завершився молитовний вечір Молебнем до святого Герарда та помазанням єлеєм.

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...