РОЗПОРЯДЖЕННЯ
щодо богослужбових риз та їхніх відповідних кольорів
У різні історичні періоди в Церкві сформувались шани гідні звичаї щодо використання духовенством різноманітних барв богослужбових риз, завдяки чому виявлялися взаємопов’язаність глибоких богословських символів та сприйняття вірними Церкви використання під час богослужінь духовенством відповідних кольорів та відтінків.
Дбаючи про одностайність у використані кольорів літургійних риз під час звершення богослужінь духовенством відповідно до кан. 199 §1 ККСЦ, законодавства та вчення Церкви[1] і впорядковуючи у цьому аспекті літургійне життя Львівської Архиєпархії, зважаючи на існуючу дотепер різноманітну практику, визначаю дотримуватися наступних приписів.
1. Звершувати Божественну Літургію (включно з Проскомидією) необхідно одягнувши усі приписані ризи: стихар, єпитрахиль, пояс, нарукавники, фелон[2].
2. Усі ризи (включно з відзнаками) повинні бути належної якості, чисті та охайні[3]. Негідно звершувати Божественну Літургію в брудних, заплямованих чи подертих ризах.
3. При одяганні риз (включно з відзнаками) необхідно промовляти відповідні молитви згідно із Служебником, як також і для роздягання з них[4].
4. Зважаючи на офіційні документи нашої Церкви,[5] історичну традицію розвитку[6] та сучасну практику визначаємо наступне: світлі ризи (включно із білим кольором, срібним, золотистим (жовтий відтінок), та іншими відтінками, де все ж таки білий переважає); іншими основними кольорами богослужбових риз є зелений, блакитний, червоно-пурпуровий (багряні/фіолетові).
5. Щодо риз чорної барви, які раніше були у використані, тепер їх не застосовуємо.[7]
6. Щодо використання богослужбових риз відповідних барв і відтінків у різні періоди літургійного року слід орієнтуватися на офіційний додаток до цього Розпорядження.
Цим Розпорядженням впорядковую практику застосування риз відповідних кольорів у Львівській Архиєпархії і при пошитті нових риз, прошу взяти до уваги вище перелічені приписи.