Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор звернувся до учасників Третього світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл, який організував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».
– Дорогі учасниці та учасники Третього світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл, дякую, що запрошений сюди, щоб привітати усіх вас, підтримати, благословити, переживати та радіти вашими успіхами. Дбати за наші школи, за дітей, їхній шкільний вишкіл, знання, виховання тощо, це – дбати за Україну, її статус, за нашу незалежність, за наш український народ! Пам’ятаємо про оголошувані тривоги та бомбосховища чого ще бракує вкрай в наших школах, що становить велику перешкоду в навчанні – це я згадав про матерню територію. Відомі навчання по онлай, до яких підключаються українські діти, які з причини війни опинилися в різних країнах, знані певні організовані школи людьми доброї волі, не без труднощів за кордоном, решту ви самі знаєте більше, що вимагає багато терпеливості, коштів, труду та очікування. Радію тим, що ви і ми усі відгукуємося на запрошення, які чинить шановна пані професорка Ірина Ключковська, її найближчі працівники й працівниці в цій ділянці, приїжджаєте у Львів та обговорюєте нелегкі та пекучі питання, що відносяться до навчання наших дітей. Звичайно, що нам, як особам нашої Церкви дуже розходиться про те, щоб наші діти мали добрі знання та гідне виховання. В Україні уже дуже багато неписьменних дітей: 200 тисяч не вміють писати і читати і невідомо, як буде змінювати свою горизонталь ця лінія. Думаю, що суботні та недільні школи, які провадять педагоги за кордоном, вимагають багато труду та посвяти. Мабуть, потрібно думати про предмети, які б викладалися у недільних та суботніх школах, бо діти, теж, втомлюються, коли вони вивчають повну шкільну програму країни, де проживають, а, до усього, їм пропоновану програму викладів української школи.? Ви, освітяни, краще знаєте і повинні пропонувати учням таку програму, щоб їм було цікаво відносно знання та, щоб впливати на виховання патріотизму нашої держави! Слід дбати, щоб у дітей виховувати духовний хребет, щоб під час труднощів, які трапляються в житті, вони легко орієнтувалися, трималися правди й здорових людських засад! Знаю, що нам усім не легко, але наші труднощі та наша гідна праця – не даремна! Згадаймо патріарха Йосифа Сліпого, який 18 років провів у лютих радянських в’язницях й таборах, але витримав, не здався, переміг, – був духовно добре приготований!
Дуже високо оцінюю працю всіх освітян, які щиро трудяться, щоб прищепити учням добрі знання та прикладаєте зусиль, щоб закріпити ідентичність українців. Ми знаходимося у дуже трудній ситуації, усього не врятуємо та не вирішимо, але від вас, як освітян, дуже багато залежить якість добра, яку вкладете в душі наших українських дітей! Ніколи не знеохочуйтеся, боріться за душу кожної дитини, щоб вона пам’ятала про свої кровні коріння! Бажаю Вам успіхів у праці під час форуму та у майбутньому позитивно впливати на підростаюче покоління!! Хай Господь усіх вас благословить своєю благодаттю й дає духа мужності!
Світлини фотографа Центру комунікацій Львівської політехніки Назара Рибака