Великопосна ініціатива 2024: «Екологічне навернення для порятунку створіння».

18 квітня референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській Архиєпархії о. Сергій Довба завітав до студентів і керівництва навчально-наукового інституту екологічної економіки і менеджменту Львівського Національного лісотехнічного університету України. Ця зустріч відбулася в рамках проведення Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння».

Упродовж 1,5 год. студентам першого і другого курсів, викладачам й працівникам закладу було роз’яснено цілі та завдання християнина в часі Великого посту. А саме: відновлення гармонійних відносин з Богом, ближніми та усім Божим створінням-природою, зокрема через усвідомлення своїх гріхів та «очищення» серця у святому Таїнстві Покаяння. Еко-референт роз’яснив поняття «екологічного гріха», який руйнує відповідні стосунки і поняття «інтегральна екологія», що проявляється у щоденному стилі життя людини, в основі якого присутні любов та гармонія у чотирьох вимірах, зазначених вище відносин.

Окрім цього,через перегляд відповідних тематичних анімацій, священник спільно із присутніми обговорив планетарні й катастрофічні наслідки конкретних побутових гріхів. У цій розмові закцентовано на глобальному поширенні заздрості, непоміркованості і пожадливості та їх руйнівних наслідків для навколишнього середовища.

Задля унаочнення енергоефективності й енергозбереження присутнім було продемонстровано вміст відповідної тематичної валізки та роз’яснено практичні способи вираження любові до Божого створіння через плекання екологічних чеснот та екологічно-відповідальної поведінки щодо Його дарів, в т.ч. повітря, води, енергоресурсів, їжі тощо.

З метою мінімізації пластикового забруднення світу обговорено необхідність використання у повсякденному житті альтернативних багаторазових речей, а також важливість сортування сміття.

На прикладі еко-гріха, пов’язаного із знущанням над тваринами, студентам було рекомендовано не відвідувати цирки, зоопарки та не утримувати в домашніх умовах диких тварин.

Наприкінці зустрічі студенти довідались про важливість для свого спасіння «чистої» мотивації в особистих морально-добрих екологічних рішеннях та вчинках. Для прикладу, запропоновано поглянути на живі Божі створіння (рослини і тварини) як на такі, що є цінними для свого Творця, якого вони щоденно прославляють власним життям. Крім цього наголошено, що для кожного християнина увесь сотворений Богом світ є першою й неписаною «Книгою» Божого Об’явлення, вдивляючись і «читаючи» яку, кожен покликаний пізнавати Творця й уподібнюватися до Нього (пор. Муд 13,5; Рим 1,20).

На згадку про захід архиєпархіальний еко-референт передав університетській бібліотеці тематичні роздаткові матеріали, а всім присутнім – тематичні закладки й «Екологічний декалог Патріарха Святослава».

Джерело:Бюро УГКЦ з питань екології Львівської Архиєпархії

Останні новини

Екобюро УГКЦ Львівської архієпархії під проводом о. Сергія Довби провело екологічно-патріотичний табір у горах під назвою «Місія». Табір...
Упокоїлася в Бозі п. Ганна, мама о. Івана Колодія, священника Львівської Архиєпархії. Заупокійні богослужіння: Парастас - сьогодні у...
Зарваниця, 2–12 липня 2024 року Божого Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в...
Коли ми приходимо на прощу до Зарваниці, ми усіма фібрами своєї душі відчуваємо, що над нами відкривається небо,...
Цьогоріч 12 липня минуло 13 років, коли вперше вірні УГКЦ молились святу Літургію на сходах Гарнізонного храму святих...