«Це день подяки Богові!»: Парафія Лапаївка-Холодновідка молитовно відзначила 30-ліття свого заснування

-
Post font size
+

На свято Успення Пресвятої Богородиці, 28 серпня 2023 року, у храмі Успення с. Лапаївка єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир у співслужінні духовенства архиєпархії звершив Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди престольного празника та 30-ліття заснування парафії.

У проповіді з нагоди свята Успення Пресвятої Богородиці владика Володимир пригадав зміст свята і значення успення. А відтак підкреслив, що Богородиця не померла, а заснула, а це означає, що жива. Про це свідчать, каже архиєрей, відпустові місця, а також численні храми.

«Сьогодні велике свято у нашій святоуспенській церкві в Лапаївці-Холодновідці. Тут є храмовий празник і 30-ти ліття заснування парафії. Цей ювілей називається перлинним. Дуже символічно, що кожна особа є перлиною цієї парафії. Як важливо бути живою Церквою і приймати Святе Причастя, яке є запорукою життя», — зазначив архиєрей.
«Дякуймо Богові за цей великий дар материнства у нашій християнській родині. Пам’ятаймо, що Пресвята Богородиця хоче бачити нас у вічній славі та радості. Як важливо не розминутися з нею. А це залежить від напрямку та кожного кроку мого життя на землі!»—додав владика Володимир.
На завершення Божественної Літургії єпископ-помічник подякував священникам усіх періодів за служінняна цій парафії, а також всій парафіяльній спільноті, яка творить живу Церкву.
Пам’ятаю про всіх душпастирів, які тут служили. Зокрема про о. Ігора, який сьогодні у вічності радіє з нами. Дякую за теплу зустріч перед Святою Літургією чудовій родині. Святкуємо перлинний ювілей. Дякую, що ви є тими добрими перлами у цій парафії. Слава Богу за все!
Отець Василь Попик, адміністратор парафії подякував владиці Володимиру за спільну молитву та за архиєрейське благословення для парафії.
Священник наголосив, що присутність архиєрея є дуже важливою для парафіяльної родини.
Також пригадав про 30-ліття заснування парафії.
«Сьогодні ми бачимо результат доброї справи, яку було зроблено 30 років тому. Бо за 30 років збудували не тільки храм у камені, а розбудували велику християнську спільноту. Нехай Господь благословить Вас владико, щоб ви трудилися і надалі у здоровї на многії і благії літа», – сказав о. Василь Попик.
У парафії цей день вважають днем подяки Богові за те, що у селах Холодновідка і Лапаївка безперервно триває молитва при храмі Успення Пресвятої Богородиці.
У парафіяльному інформаційному віснику №5 автори розповідають, що історія парафії розпочалася самоорганізацією побожних людей, які звернулися до митрополита Володимир Стернюка з проханням про заснування парафії.
Історична довідка:
2 серпня 1992 року в підвальному приміщенні одного з лапаївських гуртожитків провели збори місцевих жителів, в яких взяло участь 40 осіб. На зборах проголосували за конфесійну приналежність до УГКЦ. Від 2 серпня 1992 року був розроблений статут парафії, який затвердив 7 вересня 1992 року Глава УГКЦ Кардинал Мирослав-Іван Любачівський. У неділю, 4 квітня 1993 року було освячено каплицю та наріжний камінь під будову храму в честь Успення Пресвятої Богородиці. Опісля вперше було звершено Божественну Літургію, яку очолив владика Володимир Стернюк, заклавши початок парафіяльному життю.

Останні новини

Екобюро УГКЦ Львівської архієпархії під проводом о. Сергія Довби провело екологічно-патріотичний табір у горах під назвою «Місія». Табір...
Упокоїлася в Бозі п. Ганна, мама о. Івана Колодія, священника Львівської Архиєпархії. Заупокійні богослужіння: Парастас - сьогодні у...
Зарваниця, 2–12 липня 2024 року Божого Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в...
Коли ми приходимо на прощу до Зарваниці, ми усіма фібрами своєї душі відчуваємо, що над нами відкривається небо,...
Цьогоріч 12 липня минуло 13 років, коли вперше вірні УГКЦ молились святу Літургію на сходах Гарнізонного храму святих...