«Будьмо вдячні Богові, що нам довірив місце на землі», – Владика Володимир у храмі Пресвятої Євхаристії (Рясне-2)

-
Post font size
+

Ісус приніс себе в жертву. Ця безкровна жертва приноситься на престолі, приноситься за всіх і за все. Це є істотне і завжди актуальне. Але важливішим є те, де наше місце в цьому святому таїнстві Євхаристії? Ми є спостерігачами, глядачами чи активними учасниками? Над цим закликав задуматися єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир, у другу неділю після Зіслання Святого Духа.

У проповіді владика Володимир звернув увагу, що євангелист Матей у сьогоднішньому уривку Євангелія (Мт 4, 18-23) розповідає про покликання учнів, вказуючи на важливість кожного з них.

«Око Божого провидіння поглянуло на Галилейське озеро, де було чимало рибаків, бо з риболовлі жило місцеве населення. Ще сьогодні в ресторанах Галилеї є відома «риба Петра». Ісус зауважив Симона-Петра. Симон означає “вислуханий”. Він водночас слухав Ісуса, був з ним. Згодом Симон буде названий Петром, що означає «скеля», фундамент Церкви (Ів 1, 42)», – пригадав проповідник.

Андрій, брат Петра, – каже далі, – згідно легенди пішов на київські гори проповідувати Боже слово. Андрій – з грецької мови Андреа, означає “мужність”.

«Чуємо про покликання і синів Заведея: Якова і Івана. Ісус назвав їх «синами грому» (Мк 3,17). Це може бути пов’язане з характером або силою переконливості їх проповіді. Вони, плекаючи в собі очікування месії, повинні боротися за Царство Боже. Тому вони раптово кинули сіті, покинули батька і пішли за Ісусом. Вже з Ісусом є чотири апостоли, з них Петро – найстарший, а Іван – наймолодший, улюблений. Ісус кличе братів, по двох з сім’ї – вже тут показано важливість спільноти. Згодом були покликані ще інші учні до апостольського грона», – додав єпископ-помічник.

Владика Володимир зауважив, що апостоли настільки були різні, що ця спільнота мала великі шанси припинити існування. Але Ісус їх гуртує довкола себе.
«Спільнота учнів багато пережила з Ісусом. В їхній присутності Ісус проповідував, оздоровляв, вони мали з цього також щось навчитися. Ісус покликав, кого хотів – так робить і нині, кличучи до різноманітного служіння в Церкві. Він кличе людей з їхніми немочами. Він не кличе досконалих, а удосконалює покликаних», – зазначив він.

Окремо архиєрей вказав на дуже важливу подію, яка сталася в Великий Четвер, коли Ісус перед своєю страсною смертю зібрав всіх 12 учнів і промовив: «Прийміть їжте, це є тіло моє…», а взявши чашу, сказав: «Пийте з неї всі, це кров моя…».
«В четвер ми звершували свято Євхаристії, яке точніше називається «Торжественне поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа». Це дає можливість глибше задуматися над цією великою Тайною любові. Колись, в перших християн це називалося «ламанням хліба», бо не було ще таких літургій як сьогодні. Кожна Служба Божа є великим святом. Це бенкет, який нас єднає з вічністю та допомагає вже на землі брати участь у фестивалі вдалого життя», – сказав проповідник.

«Людина може сказати: мені достатньо раз в рік перед Великоднем причащатися. А Ісус Христос каже: «Хто їсть моє тіло і п’є мою кров, той живе життям вічним» (Ів. 6, 54). Він не помиляється, а хоче людині добра. Якщо б ми лише раз на рік їли, то втратили б життєдайні сили. Або прийшли на весілля чи обід, трохи постояли чи посиділи і пішли голодні додому», – наголосив архиєрей.
Вкінці євангельського уривку, звертає увагу владика Володимир – ми чули, що Ісус проповідував добру новину, зцілював недуги в народі. Згодом Він покинув нашу землю. Але водночас залишився серед нас, передусім в Євхаристії.

«Бог довіряє людині, незважаючи на її немочі», – переконаний він.
«Прадавня легенда розповідає, як диявол просив Ісуса, щоб не вмирав на хресті, бо хто буде проповідувати, оздоровляти людей на землі. –Я покликав Петра, Івана і ще кількох. –Але цих кілька людей не зможуть нічого зробити. –Вони покличуть інших, а ті ще інших, так школа буде розвиватися. –А якщо їм перейде бажання, вони можуть також посваритися. Чи це не ризиковано? –Так, це дуже ризиковано, але іншого плану я не передбачив!» – розповів єпископ-помінчик.

«Будьмо вдячні Богові, що нам довірив місце на землі. Заінвестуймо життя в служіння, в добрі справи, а тим самим у щасливу вічність!» – закликав владика Володимир.

Насамкінець архиєрей у співслужінні духовенства освятив воду, якою окропили вірних.

Фото – Ольга Безкоровайна

Більше – тут

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...