Сучасне чернецтво: сестра Анна Сторож, приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу, монахиня з 20-річним стажем

-
Post font size
+

Сестра Анна Сторож зі згромадження Сестер Милосердя святого Вінкентія дала інтерв’ю в межах проєкту «Сучасне чернецтво» телеканалу «Перший західний», в якому поділилася власною історією життя та служіння.

Сестра Анна, яка прийшла в монастир 20 років тому, є приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу.

Це досить незвична професія для монахині, адже переважно вчителюють чи викладають, працюють медсестрами чи лікарями, допомагають людям старшого віку чи людям з інвалідністю… Та, як на початку інтерв’ю зазначила сестра Анна, черниці можуть працювати майже в будь-якій професії, адже служіння, допомога суспільству ― це свідчення Бога, проповідування.

У світському житті Сестра Анна Сторож працювала понад п’ять років помічником нотаріуса. В той час і отримала свідоцтво на право нотаріальної діяльності.

― Та я хотіла кращого морального життя. Я ― одна донька. Батькам було дуже непросто сказати про своє рішення ― присвятити своє життя Богові. Мама дуже переживала, коли я йшла в монастир. Вона мала багато суперечних бачень про монастирське життя,― зазначила сестра Анна.

Обравши шлях богопосвяченства, звільнилася з роботи і склала перші обіти. За понад два роки повернулася до нотаріальної практики.

Слід зазначити, що перші обіти ― чистоти, послуху і убожества ― складають на три роки після дворічного новіціату. Через три роки потрібно зробити свій вибір, зрозуміти, як краще провадити своє життя. Наступні обіти тривають два роки, а після цього ― довічні.

― Я рада, що Бог дає мені сили, щоб іти далі. Своїми силами ніколи би не зважилася на таке життя і не змогла би тривати в тому. Думаю, що це спільна діяльність людини і Бога. Це за аналогією обдарування. Відкриття Бога ― це поступовий процес, ― пояснила черниця.

Серед іншого сестра Анна, відповідаючи на запитання журналіста, підкреслила, якщо черниця хоче здобути ще одну освіти, вивчити нову спеціальність, то має це обговорити з настоятелькою монастиря і дорадчим органом.

Ділячись власною історією, монахиня також відповіла на запитання про те, що би порадила дівчатам, які думають стати монахинями?

― Якщо маєте таке бажання, не бійтеся зробити пробу. А час покаже, як провадити своє життя.

Інтерв’ю повністю дивіться на відео.

Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

Останні новини

Сьогодні на 74-му році життя упокоївся у Бозі митрофорний протоієрей Роман Мірчук, колишній віце-ректор Семінарії у Рудно. Тіло...
23 квітня 2024 року, у львівському національному драматичному театрі ім. Марії Заньковецької відбулася містерія непокори, вистава «Голгофа» тернопільського...
Із благословення Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря та на прохання Керівника Центру розвитку фізичної культури і спорту Львівської...
27 квітня за участі Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря відбудеться IV Зʼїзд мирян у Львівській Архиєпархії під гаслом...
21 квітня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся зі спільнотою Подружніх зустрічей. Цьогоріч спільнота відзначає своє 25-річчя....