«Це ісповідництво нашого часу»: Відбулася третя дводенна піша проща молодіжних спільнот Львівської архиєпархії зі Львова до Новосілки

-
Post font size
+

10-11 червня 2023 року втретє молодь Львівської архиєпархії здійснила дводенну пішу прощу зі Львова до Духовного відпустового центру “Святе Джерело” в селі Новосілки. У прощі взяло участь понад 150 учасників.

Розпочалося паломництво у каплиці святого Івана Богослова Філософсько-Богословського факультету УКУ на Сихові.

На офіційній сторінці Салезіяни Святого Івана Боско, УГКЦ організатори повідомляють:

«Ми ідемо на прощу кожен зі своїми наміреннями, будемо випрошувати в Господа і Пресвятої Богородиці ласк для себе, своєї родини, своєї спільноти, нашої країни. Так, це паломництво також є можливістю гарно провести час в колі однодумців, намилуватися природою. Але найважливіше зараз і протягом цих двох днів – розуміти, для чого ми тут і з чим ми пройдемо цей шлях. Тоді ця проща матиме сенс”, – наголосив отець Анатолій Гецянин, СДБ, під час проповіді.

Оганізаторами прощі є Комісія у справах молоді Львівської Архиєпархії УГКЦ та отці -салезіяни.

Паломники пройшли таким маршрутом: м. Львів, с. Зубра, с. Жирівка, с. Вовків, с. Кугаїв, с. Підтемне, с. Раковець, с. Новосілка.

Під час зупинок розважали над основною темою паломництва: “Марія встала та пішла швидко” (Лк. 1,39).

Ввечері в Новосілці відбулася молитва Тезе за Україну.

У неділю проща завершилася Архиєрейською Божественною Літургією, яку звершив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир.

Під час проповіді архиєрей привітав зібрану молодь у Новосілці. Відтак поділився роздумами про святість.

Читайте також: «Свята людина є живим коментарем Євангелії, який вона пише своїм життям, день за днем», — Владика Володимир у неділю Всіх святих

«Слово «святість» вказує на покликання християнина, на його життєве завдання. Тобто, ціллю життя є святість. Сьогоднішнє свято є результатом дії Святого Духа. Але ніхто не може нас зробити святими без нашої згоди. Що значить для вас слово “святий”? Ніби нескладне питання, на яке можна легко відповісти, але не завжди вдається так жити. Бути святим – означає поставити Господа Бога на перше місце в своєму житті», – зазначив проповідник.

«Ми приймаємо власне життя як великий дар і скарб. Але для освячення, удосконалення вимагається наша співпраця. Тут Бог немов би є залежний від нашої волі, яку нам подарував разом із життям. Святість є плодом цілого нашого життя. Свята людина є живим коментарем Євангелії, який вона пише своїм життям, день за днем. Святі тим самим нахиляють небо до землі. Отже, святість – це не лише якась далека перспектива, вона дотикає мого життя сьогодні. Тому нехай нинішній недільний день буде нашим особистим святом», – підсумував проповідник.

Насамкінець владика Володимир подякував молоді за відвагу, з якою вони вирушили вдорогу, а також організаторам: Комісії у справах молоді й салезіянській родині за організацію.
«Дякую вам, дорога молоде, за витривалість. Дякую за ваше ісповідництво віри. Бо йти серед дощу, жити в полі в палатках не знаючи коли і яким прийде цей ранок чи з тривогами чи без. Це ісповідництво нашого часу», – підкреслив єпископ-помічник.

В свою чергу Провінційний настоятель Згромадження Салезіян УГКЦ отець Михайло Чабан подякував владиці Володимиру за спільну молитву.
«У цей важкий час для України нехай Господь обдаровує вас здоров’ям, багатьма ласками, щоб ви справді могли довго бути з нами також і в інших моментах нашого молодіжного життя», – побажав настоятель салезіян.

У коментарі для пресслужби Львівської Архиєпархії Голова Комісії у спарвах молоді о. Володимир Битюга розповів, що головною метою цієї прощі є створення нагоди для молодіжних спільнот відбути паломництво, мати спільну молитовну дорогу, а також знайомитися, спілкуватися й будувати спільні плани на майбутнє.

«Цьогорічна проща була особливою, бо ми знову відновили програму з нічними чуваннями і ночівлею. А чування у воєнний стан завжди створюють певні особливі відчуття й переживання. Впродовж дороги паломники мали нагоду разом зі священниками розважати на певні духовні теми, а також заслухати свідчення молодих людей, яких Бог звільнив від різного роду залежностей», – розповів о. Володимир Битюга.

Більше фото – тут

Останні новини

Не менш важливо відповісти собі на запитання: Чи ми стаємо учасниками свята Божого милосердя, чи лише спостерігачами? Будь-яка...
Святий апостол Павло у листі до коринтян підкреслює, що тіло людини - це представник Христової спільноти. Учень закликає,...
Сьогодні, 2 березня, Архиєпископ і Митрополит Ігор благословив БРДМ-2М на служіння для поранених на лінії фронту. «Цей автомобіль...
У п’ятницю, 1 березня 2024 року, єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир очолив подячну молитву спільноти св. Егідія з...
Нещодавно у Львівській Архиєпархії оприлюднили нові статистичні дані про розвиток монастирів у 2023 році. Більше про тенденції у...