Святий Престол закликає дбати про наш спільний дім

-
Post font size
+

Дикастерія Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини закликає Вселенську Церкву, парафіяльні громади та усіх віруючих людей взяти участь у «Тижні Laudato Si» (21-28 травня) та «Часі створіння» (1 вересня – 4 жовтня), виявляючи таким чином свідомість відповідальності за створений Богом світ.

«Тиждень Laudato Si» пройде під гаслом «Надія для Землі – надія для людства» і має на меті популяризувати вчення енцикліки Святішого Отця Франциска Laudato Si: про турботу за наш спільний дім, та сприяти втіленню християнської віри через бережливе ставлення до усього створеного Богом світу.

«Час відповідальності за створіння» вже традиційно розпочнеться 1 вересня – Днем молитви за створіння і під гаслом «Хай буде справедливість і мир» буде тривати до 4 жовтня – Дня св. Франциска Асизького, патрона захисників довкілля та всіх, хто дбає про благо Божого створіння – природи.

Папська дикастерія сприяння цілісному розвитку людини пропонує 4 головних знаряддя для спільної участі в цих ініціативах: енцикліку Laudato Si, платформу дій Laudato Si, фільм «Лист» та посібник «З догляду за нашою живою планетою» (див. плакат «Інфографіка Laudato Si»).

Бюро УГКЦ з питань екології підтримує екологічну ініціативу Святого Престолу вже традиційно в тріаді церковного життя «керигма – літургія – дияконія», а в контексті екологічно-енергетичних викликів війни рф проти України, закликає звернути особливу увагу на проведення у парафіяльних громадах тематичних заходів з підвищення християнської екологічної свідомості щодо використання енергоносіїв та плекання культури енергоефективності повсякденного життя.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Останні новини

Неділя святих Отців, Ді 20,16-18,28-36. Ів 17,1-13 (о. д-р Турконяк Р.) Собор святого Юрія 28.05.2023. Вчора ввечері, коли...
Слово Боже. Отак мовив Ісус, а підвівши очі свої до неба, проказав: «Отче, прийшла година! Прослав свого Сина,...
У середу, 24 травня, за участі Митрополита і Архиєпископа Львівського Ігоря відбувся 9-ий науково-практичний загальноархиєпархіальний літургійний круглий стіл...
Слово Боже. І все, що попросите в моє ім’я, те вчиню, щоб Отець у Сині прославився. Вчиню, коли...
Слово Боже. «Господи, – каже до нього Тома, – не знаємо, куди Ти йдеш. І як нам знати...