«Згадуючи Йосифа Сліпого, помоліться за наших священників із Бердянська, які зараз у полоні», ― закликав Митрополит Ігор під час Урочистої академії в Гарнізонному храму

-
Post font size
+

У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові 22 січня відбулася Урочиста академія з нагоди 130-ої річниці від дня народження Патріарха Йосипа Сліпого.

Серед запрошених гостей був Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор.

Високопреосвященний владика Ігор привітав усіх присутніх із Днем злуки, а також закликав у цей вечір роздумувати над жертовним служінням будівничого нашої Церкви Йосифа Сліпого.

― Патріарх Йосиф пережив дві війни. Нелегко було йому ― великому вченому мужу, богослову, зі слова якого черпають інші. Відданість Богові, Святій Церкві, своєму народові, науці, глибокій духовності допомогли йому пережити 18 років ув’язнення і заслання. Він із мужністю, довіряючи Богові, все це виніс. Згадуючи Йосифа Сліпого, прошу вас згадати наших священників із Бердянська, які зараз у полоні. Скажіть бодай «Господи, помилуй» чи помоліться «Богородице Діво» щодня, зазначив у своєму зверненні Митрополит.

Захід відбувся під патронатом Благодійної фундація «Андрей». Автор проєкту ― науковець та дослідник, засновник Благодійної фундація «Андрей» Михайло Перун.

В урочистій академії взяли участь солісти, хор та камерний оркестр Заслуженої капели України «Трембіта».

У програмі прозвучала музика українських композиторів ― Дмитра Бортнянського, Віктора Камінського, Мирослава Волинського, сестри Марії Слєпченко.

Провела урочистий захід заслужена діячка культури України Марія Христинич.

Під час концертної програми відбувався збір коштів для наших захисників.

Із подячним словом до присутніх звернувся настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук.

― Цей храм щодня бачить багато горя і сліз. Та разом із тим, коли шукаємо слова розради для рідних полеглих новітніх героїв, ми часто кажемо, що в храмі Небо і Земля сходяться воєдино. В Різдві Христовому також Небо і Земля з’єдналися. Сьогодні, на цій молитві, в серці маю відчуття, що світлої пам’яті Патріарх Йосиф із нашими героями на небі перед Божим обличчям молилися разом із нами за те, щоб ця війна завершилася нашою перемогою. Дякую Заслуженій капелі України «Трембіта» за те, що дозволили нам по-особливому пережити єдність із тими, хто ― на Небесах, хто віддав свої життя за нас і нашу Батьківщину, ― поділився своїми враженнями від події отець Тарас.

Останні новини

Сестру Антонію Зоряну Шелепило ― монахиню, редемптористку, фотографиню багато-хто знає за її дописами на сторінці «Плани на завтра»,...
Подякувати Господеві та просити за перемогу і мир в Україні зійшлися сьогодні, 5 лютого, львів’яни і гості міста...
Неділя митаря і фарисея 2Тм 3,10-15; Лк 18,10-14 (о. Тур.) Святий апостол Павло звертався до свого учня Тимофія...
Сестра Анна Сторож зі згромадження Сестер Милосердя святого Вінкентія дала інтерв’ю в межах проєкту «Сучасне чернецтво» телеканалу «Перший...
Проповідь владики Володимира у неділю митаря і фарисея в Архикатедральному соборі святого Юра. Лк. 18, 10-14. Можливо хтось...