Владика Володимир у Львівській Опері: «Молитва і тихе служіння є рушійною силою у життєвих санях Митрополита Ігоря»

-
Post font size
+

Сьогодні два ювілеї зустрілися разом. Просимо Бога дарувати Патріарху Йосифу вічні обійми, а Митрополиту Ігорю – благословенну дорогу життя і служіння. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії у вітальному слові під час ювілейної урочистої академії, присвяченої 130-річчю від дня народження Блаженнішого Патріарха Йосифа та 20-ої річниці єпископської хіротонії Львівського Митрополита Високопреосвященного Ігоря, у четвер, 17 лютого 2022 року, у Львівській Національній Опері.

«Сьогодні ввесь український світ керує свій погляд у с. Заздрість, що на Тернопільщині. Саме там 130 років тому народився Йосиф Сліпий, майбутній Патріарх УГКЦ. Саме там почалася історія, яку він писав своїм життям, зокрема кров’ю терпінь і переслідувань», – зазначив Архиєрей.

Псальмопівець, каже він, наголошує, що «Уста праведника мовлять мудрість, язик його говорить правду» (Пс. 37,30). З-під пера славного Патріарха Йосифа вийшли численні твори, послання, звернення… Чого лише вартує «Заповіт», написаний «на санях», на фінальній естафеті перед вічністю. Можливо, ці сани були спогадом про дитинство у Заздрості. Життєві сани везли його на навчання до альпійського Інсбрука, ці сани певний час служили йому у Львові, а згодом возили його сибірськими снігами. Вони кінцево зупинилися на ватиканському пагорбі.

«Заповіт голосить різні настанови. Мені припало до серця наступне: «Християнська Родина і Рідна Українська Школа – це передумови здорового виховання прийдешніх поколінь». На перший погляд, це мало б бути самозрозуміло і дуже просто. Але реально ці інституції сьогодні під великою загрозою. Тому відчуваємо пророчий дух Патріарха. Після звільнення з неволі він не нарікає, не шукає помсти за 18 тюремних років, не витрачає енергію на образи, а засновує Український Католицький Університет та будує храм св. Софії в Римі. Наголошує в Заповіті: Полюбіть науку, плекайте і збагачуйте її своєю працею і своїм знанням, будьте її служителями! … Немислиме життя Церкви і Народу без рідної науки. Наука – це їхнє дихання життя!», – наголосив владика Володимир.

Відтак Преосвященний Володимир звернув увагу на те, що 17 лютого 20 років тому народився новий Архиєрей Української Греко-Католицької Церкви Ігор Возьняк, нині Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Львівський.

«Тоді, у теплий недільний день, вся наша Церква споглядала на святоюрську гору м. Львова. Сьогодні Митрополит запросив нас сюди на свято. Владика Ігор має свою історію життя і покликання. В цій історії мають місце також сторінки підпілля, переслідування, але надихає весна відродження Церкви і нашої держави. В житті Митрополита відображені такі головні аспекти: молитва і тихе служіння. Саме вони є тими двома полозами та служать рушійною силою для життєвих саней», – сказав Протосинкел Львівської Архиєпархії.

Останні новини

Екобюро УГКЦ Львівської архієпархії під проводом о. Сергія Довби провело екологічно-патріотичний табір у горах під назвою «Місія». Табір...
Упокоїлася в Бозі п. Ганна, мама о. Івана Колодія, священника Львівської Архиєпархії. Заупокійні богослужіння: Парастас - сьогодні у...
Зарваниця, 2–12 липня 2024 року Божого Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в...
Коли ми приходимо на прощу до Зарваниці, ми усіма фібрами своєї душі відчуваємо, що над нами відкривається небо,...
Цьогоріч 12 липня минуло 13 років, коли вперше вірні УГКЦ молились святу Літургію на сходах Гарнізонного храму святих...