«Молодь – це насамперед наше теперішнє, а не лише майбутнє», – владика Володимир під час дискусії на «Вітрі На-Дії»

-
Post font size
+

Як душпастир, не можу уявити життя Церкви без молоді і молодіжної спільноти. Тут нема потреби навіть говорити про майбутнє, бо виникає серйозніше питання про те, як нам зараз жити без молодіжного креативу і запалу, а навіть збитків, які нас мобілізують і тримають у тонусі. На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Володимир відповідаючи на питання “Чи молодь потрібна Церкві?” під час дискусійного майданчика “Чи є простір для молоді?” під час шостого фестивалю «Вітер На-Дії», який відбувся 12 вересня 2021 року на території Українського Католицького Університету,

Учасниками дискусії також були: Ірина Полєтуха – радниця Міністра молоді та спорту України, експертка з питань молодіжної інфраструктури, консультантка з розбудови партнерських мереж, о. Юрій Козловський – викладач Івано-Франківської Теологічної Академії, філософ-аспірант, ієрм. Лука (Михайлович) – духівник УКУ, студит. Модерував зустріч о. Юрій Остапюк – студентський капелан НУ “Львівська політехніка”, голова Центру Студентського Капеланства ЛА УГКЦ.

Молодь – це не лише наше майбутнє, а також і теперішнє!

За словами владики Володимира, ми часто стереотипно говоримо чи думаємо, що молодь – це наше майбутнє, саме тому в неї потрібно інвестувати багато ресурсів.
«Я маю все більше аргументів, щоб із цим висловом не погодитися. Одна з причин – це те, що до старості не всі доживають, тому її не варто боятися і чекати, щоб почати діяти, а також не потрібно казати, що молодь має мовчати, бо не має досвіду. Важливо говорити і діяти тут і зараз», – пояснив Архиєрей.

Церква – це не будинок, а «ви» і «я», кожна людина…

У питанні підкреслено, – зауважує владика, – чи саме Церкві потрібна молодь. Щоб віднайти на нього відповідь, насамперед мусимо уточнити, що Церква – це не будинок, не парох, а усі ми, ви, я і кожна людина. Погляньте, ми тут сьогодні зібралися і вже є живою і мобільною Церквою, бо ми її творимо.
Молодіжні спільноти – дуже великий скарб нашої Церкви
«Як душпастир, не уявляю не те, що майбутнє, а теперішнє життя Церкви без молоді. На моє переконання, молодь Церкві не лише потрібна, а необхідна, бо в іншому випадку не буде кому задавати тонус, ритм і дихання. Це зовсім не означає, що старші люди є непотрібними. Всі є потрібними, бо з віком приходить досвід», – наголосив Преосвященний Володимир.

І додав: «Молодь хоче творити, кудись їхати. Відтак потребує інвестицій різних ресурсів, зокрема фінансових. Проте це дуже перспективна інвестиція».
Відтак Архиєрей признався, що при різних нагодах, зокрема таких, як адміністратор в ЦНАП чи сімейний лікар, особисто обирає молодих людей: «Можливо, вони не завжди у всьому мають досвід, але вони вміють комунікувати. Молоді люди є мобільні у різних мережах і можуть собі дуже легко дати раду. Вони є творчі і креативні».
«В час карантину не одна молода людина навчила бабцю чи дідуся користуватися комп’ютером. Навіть щоб послухати Службу Божу», – пригадав владика Володимир і подякував за родинну зустріч і розмову про те, що є в тій хвилі на серці.

Фоторепортаж

Останні новини

13-14 вересня 2021 року в Реколекційно-відпочинковому Центрі «Світлиця» в Брюховичах відбулася дводенна робоча зустріч протопресвітерів Львівської Архиєпархії, присвячена...
8 вересня 2021 року у Львові стартували “Дні УКУ” – святкування з нагоди початку нового академічного року. У...
14 вересня 2021 року в дитячому просторі дошкільної освіти «Ангелики», що діє при Домі Милосердя Святого Миколая у...
13 вересня 2021 року відбулися перші осінні деканальні збори під головуванням Протосинкела Львівської Архиєпархії Преосвященного владики Володимира. Зустріч...
Як душпастир, не можу уявити життя Церкви без молоді і молодіжної спільноти. Тут нема потреби навіть говорити про...