Владика Володимир на прощі спільноти «Матері в молитві»: «Сьогодні просимо Богородицю, щоб навчила нас бути добрими матерями»

-
Post font size
+

Ми хочемо запросити Богородицю в наше життя, даруючи їй нашу дитячу довіру. Просимо її, щоб навчила нас бути добрими матерями. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир під час Архиєпархіяльної прощі спільноти «Матері в молитві» до Крехова.

«Вітаю всіх на сьогоднішній архиєпархіяльній прощі християнського руху «Матері в молитві» Львівської Архиєпархії, – сказав на початку проповіді Архиєрей.

З Божої ласки, – зазначив проповідник, – вже довший час в наших парафіях існує цей рух матерів та жінок, бо кожна жінка має в собі цей дар материнства: біологічного чи духовного. За його словами, матері разом моляться та служать Господеві, несуть віру, надію та любов іншим людям, зокрема в своїх родинах. Матері зустрічаються разом на молитву згідно запевнення «Де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них». Тим самим вони себе взаємно підтримують в прагненні святості.
«Ось і сьогодні ми зібралися разом, щоб молитися, взяти участь у Святій Літургії, послухати слово життя», – наголосив він.

Відтак владика Володимир звернув увагу на уривок сьогоднішнього Євангеліє: «Євангелист Матей розповідає про чудо розмноження хліба для чотирьох тисяч чоловіків, не враховуючи жінок і дітей. Ми знаємо також розповідь про чудо розмноження хліба для п’ятьох тисяч чоловіків. Якщо додати жінок і дітей, то виходить велика кількість людей. Тоді учні на пустинному місці приходили до Ісуса з своїми пропозиціями відпустити народ, щоб купив собі їсти».

«Ісус в сьогоднішній розповіді виходить з ініціативою, виявляє турботу, кажучи: «Жаль мені цих людей, бо вже три дні вони зі мною і не мають що їсти». Цей натовп складався передусім з хворих людей, а подія відбувається на горі. Учні не знають, звідки взяти хліба, вони нічого не засвоїли з попереднього уроку розмноження хлібів. Сім є цифрою досконалості, означає завершення діла створення світу та відпочинок Бога», – додав проповідник.

«Співчуття є початком конкретної дії. Співчуття – це любов, яка відчуває інших як себе самого», – зазначив Архиєрей.

Символічно, – зауважує проповідник, – є також три дні – це час перебування Ісуса в лоні землі. Ісус Христос возносить подячну молитву і розмножує хліб, дає учням, а ті людям. Тут можна відчитати паралель до Старого Завіту, де в книзі пророка Ісаї є мова про месіянський бенкет: «Господь сил учинить на оцій горі бенкет для всіх народів … Він знищить смерть навіки. І повтирає Господь з усіх обличь сльози» (Ісая 25).

На його переконання, подячна молитва означає також звершення Євхаристії, що відбувається на престолах у цілому світі. Ми це робимо сьогодні разом тут, у Крехові. Ми подивляємо велику Божу турботу. Апостоли отримали завдання навчати народи, а жінки повинні були їх підтримувати, особливо тоді, коли вони засумнівалися.

«Цей факт часто повторюється в різних життєвих обставинах:
– Коли син іде в дорогу, йому товаришує батьківська пам’ять чи молитва матері. Слабкі жіночі руки перебирають зернятка вервиці, щоб дитина не заблудилася в житті;
– Молитва матерів підтримує місіонарів, які проповідують Боже слово;
– Жінки мироносиці великоднього ранку з олійками в руках вказують на місце жінки в церкві, можливо не серед провідників, а там, де потрібні олійки доброти, делікатності, де потрібні руки, здатні побачити потребу. Щоправда лише апостоли взяли участь тайній вечері, їм було довірено ламання хліба. Це не є приниженням жінки, бо жінка має в Церкві своє покликання і місце: не біля керма, а в серці Церкви! І це є великий привілей, як каже св. Тереза з Лізє: «В серці Церкви я маю бути любов’ю»;
– Церква потребує жінки, так як лікар потребує медсестри (символічно). Не досить встановити діагноз, замало виписати ліки, потрібна ніжна рука, яка ці ліки подасть, поправить подушку хворої людини, прожене біль з виснаженого обличчя;
– Бог як великий знавець і Автор людської природи, довірив жінці Слово, яке стало тілом. Дівчина з Назарету стала матір’ю Ісуса, жінка у постаті Богородиці першою побачила Ісуса на землі, жінка першою стала свідком Його Воскресіння. Жінка відчуває народження і смерть!», – перерахував Архиєрей.

«Сьогодні дякуємо Богові за наших молитовних матерів. Хочемо запросити Богородицю в наше життя, даруючи їй нашу дитячу довіру. Просимо її, щоб навчила нас бути добрими матерями», – наголосив владика Володимир.

«Звертаємося сьогодні до кожної матері: Дорога українська мамо, витривай до кінця в доброму, особливо коли твоя дитина опиниться на «хресній дорозі» життя, коли біль буде прошивати твоє серце. Бо материнство – це солодкий присмак болю. Як син можу йти впевнено в житті, бо зі мною є матір!» – звернувся на завершення Преосвященніший Володимир.

Останні новини

13-14 вересня 2021 року в Реколекційно-відпочинковому Центрі «Світлиця» в Брюховичах відбулася дводенна робоча зустріч протопресвітерів Львівської Архиєпархії, присвячена...
8 вересня 2021 року у Львові стартували “Дні УКУ” – святкування з нагоди початку нового академічного року. У...
14 вересня 2021 року в дитячому просторі дошкільної освіти «Ангелики», що діє при Домі Милосердя Святого Миколая у...
13 вересня 2021 року відбулися перші осінні деканальні збори під головуванням Протосинкела Львівської Архиєпархії Преосвященного владики Володимира. Зустріч...
Як душпастир, не можу уявити життя Церкви без молоді і молодіжної спільноти. Тут нема потреби навіть говорити про...