Владика Володимир у Квітну неділю: «Таємниця і стержень правильного вибору криється у служінні»

-
Post font size
+

На кожному етапі історії, на кожний Страсний тиждень перед нами стоять нові виклики, з’являються нові Юди, Пилати. Але є також нові Вероніки, Симони Киренейські. Це є для нас шанс ставати такими! Тому робімо правильний вибір, а таємниця і стержень цього вибору криється у служінні. До цього закликав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир у своїй проповіді в Архикатедральному соборі св. Юра у Квітну неділю.

«Вербна неділя відкриває двері до Страсного чи Великого тижня»

Вже властиво, – зазначає проповідник, – завершується час посту, богослужіння отримують пасхально-радісний характер, а ми ще стільки маємо пережити, щоб побачити світло великоднього ранку.

«Вербна неділя відкриває двері до Страсного чи Великого тижня, який можна назвати найбільш трагічним в історії людства. Адже під час цього тижня сталися драматичні речі, які навіть трудно собі уявити. Найбільш трагічне є це, що людина наважилася підняти руку на Бога. Ми бачимо з одного боку народ, який вітає Ісуса, прославляє Його, радіє. З іншого боку є провідники ізраїльського народу, також з релігійного середовища, які шукають способу Його позбутися», – пояснює владика Володимир.
Згодом, – веде далі мову Архиєрей, – підбурений народ теж змінить свою думку. Вигуки «Осанна» будуть замінені на крик «Розіпни Його». Незважаючи на відсутність злочину, Ісус буде прирівняний до злочинця та засуджений на брутальну смерть. Буде дуже неприємний момент цього тижня – зрада апостола Юди. Найближчі учні покидають свого Вчителя, один з них, дуже близький Йому – відрікається.
Проповідник звернув увагу, що у сьогоднішньому Євангелії євангелист Іван провадить нас до Витанії, до дому Лазаря, де зустрічаємо Ісуса на вечері.
Відтак зазначив, що дорога Лазаря до столу, до вечері була дуже драматична, бо вела через гріб і порівняв її з дорогою до великоднього сніданку, яка веде через Страсний тиждень.

За його словами, Лазар добре запам’ятав та пізнав той голос, який покликав його з гробу до життя. Апостол Павло в сьогоднішньому посланні до филипян наголошує «Радійте». Чим же можемо нині радіти? Він же додає: «Радійте в Господі». Бо на людину годі надмірно плекати надію. Людина сама від себе нестабільна в своїх думках і вчинках.

«Дорога молоде, сідайте разом з Ісусом до столу»

Преосвященніший Володимир у другій частині своєї проповіді підкреслив, що в цей день, у Вербну неділю, ми традиційно споглядаємо з вдячністю на молодь!
На його переконання, молода людина шукає вчителів, а найперше лідерів. Хоча може розчаруватися, бо нема на землі досконалих людей.
«Як наголошує Блаженніший Святослав в цьогорічному посланні до молоді, «Господь Бог є лідером і провідником, який не принижує і не захоплює силою, а дає відчуття гідності та окрилює… Ісус Христос не забирає життя в опонентів, а, навпаки віддає життя для того, щоб ми всі жили». Важливо завжди сідати з Ісусом до столу, брати участь в євхаристійній трапезі, бо це є гарантія життя та радості. А радісною та зреалізованою людиною важко маніпулювати. Вона чинить опір спокусам. Ми завжди маємо вибір», – переконаний духовний лідер молоді.

Останні новини

12 червня 2021 року відбулася IX Всеукраїнська медична проща до Страдчу «Моє милосердя змінює світ», яку організувала Комісія...
У суботу 12 червня 2021 року спільнота "Оселя" святкує вісімнадцяту річницю з дня свого заснування. З цієї нагоди...
З 13 до 27 червня з нагоди 20-ліття візиту до України святого Папи Римського Івана Павла ІІ у...
8 червня 2021 року у Львівській міській раді відбувся брифінг, на якому презентували загальноміську програму святкування 20-літнього ювілею...
8 червня 2021 року в конференц-залі Курії Львівської Архиєпархії (м. Львів, пл. св. Юра, 5) відбулися червневі збори...