Запрошуємо долучитися до Всецерковної акції «Нагодуй бідного»!

З благословення Високопреосвященного Митрополита Ігоря, відгукуючись на заклик Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, заохочуємо в неділю, 15 листопада 2020 року, організувати збір продуктів для бідних у храмах Львівської Архиєпархії.

Просимо роздати зібрані продукти потребуючим вашої парафії або передати в Карітас-Львів УГКЦ (м. Львів, вул. Костя Левицького, 111).
Відповідальна особа – о. Андрій Синейко

Таким чином Львівська Архиєпархія зможе долучитися до всецерковного проєкту, ініціатором якого став Глава УГКЦ.

Організувати акцію підтримки бідних Блаженніший Святослав закликав у проповіді в двадцять другу неділю по Зісланні Святого Духа. Предстоятель УГКЦ повідомив, що наступної неділі, на поклик Папи Франциска, наша Церква переживатиме особливий день уваги до бідних. «Ми в Церкві відзначатимемо День убогого. Тому сьогодні закликаю всіх вірних усього світу простягнути руку тим, хто потребує допомоги. Ми зробимо одну конкретну акцію, яка називатиметься «Нагодуй бідного». Щоб простягнути свою руку до Божої руки, наступної неділі в усіх наших парафіях в усьому світі ми принесемо до храмів харчі, щоб нагодувати вбогих. Будьте певні, ми винесемо з храму  більше духовних дарів, ніж принесемо матеріальних».

Проповідник відзначив, що люди часто живуть у світі ілюзій і водночас великого лиха і великих потреб… «Як нам потрібно справді розпізнати момент, час Божих відвідин, як це каже Ісус Христос! Як нам важливо не опустити того моменту, коли до нас прийде живий Бог тут, на цій землі! Як нам важливо розпізнати ту рятівну Божу руку, яка сьогодні є простягнута до нас! Тому Святіший Отець сьогодні звертає нашу увагу на відкинутих, упосліджених, забутих, зневажених сучасним суспільством», – сказав Глава Церкви.

Блаженніший нагадав слова Папи Франциска, який каже, що саме через убогих сьогодні Господь Бог простягає свою руку до нашого суспільства, до сучасної людини.

«Як багато ми бачимо випадків, – зауважив він, – що для того аби покращити свій стан, вирішити якісь проблеми, люди приходять до могутніх світу цього і займаються своєрідним ідолопоклонством перед владою, грішми, славою. А багачі цього світу часто думають, що їхні маєтки є їхнім спасінням і поклоняються їм, як золотому тельцеві». Натомість Христос каже: не можна служити двом панам – Богові і мамоні.

«Нехай Боже слово про Лазаря і його руку буде дороговказом у сучасному житті, – побажав Блаженніший Святослав, – бо ми так потребуємо, щоби Господь Бог нам допоміг пережити той бич пандемії коронавірусу. Сьогодні людство плаче і ридає під його тягарем, бо ніхто не знає достеменно, як вберегтися від нього». Але для того щоби  прийняти Божу допомогу, наголосив духовний лідер українців, ми мусимо  нагодувати бідного.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Останні новини

Неділя святих Отців, Ді 20,16-18,28-36. Ів 17,1-13 (о. д-р Турконяк Р.) Собор святого Юрія 28.05.2023. Вчора ввечері, коли...
Слово Боже. Отак мовив Ісус, а підвівши очі свої до неба, проказав: «Отче, прийшла година! Прослав свого Сина,...
У середу, 24 травня, за участі Митрополита і Архиєпископа Львівського Ігоря відбувся 9-ий науково-практичний загальноархиєпархіальний літургійний круглий стіл...
Слово Боже. І все, що попросите в моє ім’я, те вчиню, щоб Отець у Сині прославився. Вчиню, коли...
Слово Боже. «Господи, – каже до нього Тома, – не знаємо, куди Ти йдеш. І як нам знати...