На Меморіал пам’яті героїв Небесної сотні приходимо у дні великих свят, щоб разом взяти участь в урочистостях. Правда, що багатьох до цього зобов’язує протокол. Проте сьогодні запитаймо себе, як часто впродовж року ми сюди приходимо, щоб перебуваючи на самоті в тиші, темряві, коли тут вже нікого нема зробити іспит сумління, який є не лише пригадуванням усього, що було поганого, а також жалем за те, що ми могли зробити доброго, але не зробили.
На це звернув увагу єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир під час вечора пам’яті Героїв з нагоди 30-річчя Незалежності України у День Державного Прапора, 23 серпня 2021 року, під час якого Архиєрей очолив екуменічну панахиду за загиблими Героями. Йому співслужили єпископ-помічник Львівської Архідієцезії владика Едвард Кава та духовенство інших християнських конфесій.
«Мені завжди важко говорити на цьому місці, бо Меморіал – це місце, де є простір для тиші, молитви, іспиту сумління», – признався на початку свого слова Архиєрей.
На його переконання, вшановувати героїв – це не означає лише про них пам’ятати, а також бути готовими стати у їхні ряди. Звичайно, що це не означає, – пояснив владика Володимир, – що ми маємо відразу сьогодні віддавати життя за когось. Це щось більше і значно глибше.
«Вони теж могли запитати себе: «Чи мені цього треба?» І вибрати для себе комфортний спосіб життя. Але за їхнім вибором стояла також ціла життєва постава», – зазначив він.
«Це не легко в один день прийняти важливе рішення – віддати життя. Ба більше віддати життя за когось: за інших людей, за наступні покоління, за нас, які сьогодні стоїмо тут, споглядаючи на наш рідний прапор», – доповнив свою думку єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.
«Тому так хочеться, щоб наше місто і надалі залишалося християнським. Тут не йдеться про якийсь християнський фанатизм святості. Бо святість не робить нас фанатами, а нормальними людьми. Перемога здобувається не лише фізичною силою чи зброєю. Є щось більше – над нами є Бог», – підкреслив він.
«Християнство якраз несе нам ту благу вість, де перемагає мудрість і любов. Наші герої є свідками цьому. Нехай пам’ять про них буде вічна», – додав на завершення Преосвященніший Володимир.
Після спільної молитви зі словом виступили: дружина загиблого учасника героя Небесної сотні пані Валерія Дигдалович, а також представники місцевої та обласної влади.
Завершився вечір музичним супроводом духової капели Львівської національної філармонії ім. Мирослава Скорика, після виступу якої всі учасники мали змогу запалити лампадку біля портретів Героїв.