В Екобюро УГКЦ підбили підсумки екомісій під патронатом митрополита Андрея Шептицького

-
Post font size
+

12 грудня в Івано-Франківську відбулась заключна квартальна зустріч та освітній семінар для архієпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології.

Вже традиційно захід розпочався зі спільної молитви, після якої о. Юрій Годісь поділився духовними екоімпульсами на основі творчості о. Маркіяна Шашкевича, інтегральною складовою якої була тема любові до природи.

Особлива увага була присвячена аналізу екологічних місій на тему «Відповідальність за створіння в часі війни у світлі вчення та діяльності праведного митрополита Андрея Шептицького», які пройшли у вересні – листопаді у всіх єпархіях та екзархатах. Проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології підбив підсумки спільнотного служіння єпархіальних душпастирів-екологів за три місяці.

«121 тематичних молитовно-просвітницьких, освітньо-виховних та практичних заходів в парафіяльних громадах, школах, вишах, дитячих садочках, десятки висаджених парафіяльних садів – це не лиш внесок для збереження довкілля, але й для нової євангелізації, – це служіння для зустрічі з Христом в контексті сучасних екосоціальних та енергетичних викликів війни», – констатував очільник Екобюро УГКЦ.

Кожен з екорефентів коротко поділився головними викликами та здобутками в часі екомісій, які можуть стати взаємним збагаченням та набуття досвіду для подальшого служіння.

Проректор університету Короля Данила, проф. д-р Максим Карпаш поділився з церковними екореферентами інформацією щодо сучасних енергетичних викликів для громад в умовах війни, представив головні сценарії енергетичної безпеки, а також поділився ключовими механізмами щодо енергетичного виживання для домогосподарств та приватного сектору.

Далі керівник Екобюро УГКЦ представив екосоціальну ініціативу «Зігрій вбого світлом стрітенської свічки, а також запросив до підтримки й розвитку екосоціальної акції «Жива ялинка в горщику», які спрямовані на збереження Божого створіння у синергії з свідченням любові до ближнього та солідарній підтримці потребуючих.

Отець Михайло Дзуль пригадав присутнім як можна своїми руками виготовити екосвічку з вощини, щоб в подальшому отці могли проводити відповідні майстеркласи у своїх єпархіях, а Христина Тимів поділилась з отцями мистецтвом виготовлення прикрас з натуральної сировини і оздоблювання ними в екостилі стрітенських свічок. Кожен екореферент своїми руками виготовив стрітенську екосвічку і прикрасив її в стилі еко.

В рамках зустрічі відбулась екскурсія до наукового містечка «Нова енергія», яке не лиш популяризує науку, але й цікаво і повчально демонструє можливості відновлювальної енергетики та актуальність внеску кожної людини для сталого розвитку та збереження довкілля.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Останні новини

Публікуємо Постанови Дев’яносто восьмої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, яка відбулася 29–30 листопада 2024 року у Львові....
15 грудня у Львові відбувся гала-концерт переможців Всецерковного конкурсу дитячої релігійної пісні «ПІСНЯ СЕРЦЯ». Він став урочистим завершенням...
Центр гідності дитини УКУ ініціює проведення дослідження «Церква дружня до дитини». Мета — дослідити бачення вірних УГКЦ, якою...
12 грудня в Івано-Франківську відбулась заключна квартальна зустріч та освітній семінар для архієпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро...
Сьогодні, 15 грудня, в парафіяльній громаді села Черчик, що на Яворівщині, відбулася історична урочиста подія — Архиєпископ і...