Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці»: «Ми прагнемо жити не для себе, а для інших. Не залишати собі нічого, а бути всім для усіх»

-
Post font size
+

Продовжуючи тему допомоги тим, хто в потребі, поспілкувалися з головою Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» Львівської Духовної Семінарії Святого Духа Євгеном Садовим.

Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» ― найдавніша засаднича спільнота Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Її заснували у 1885 році. Відповідний декрет видав Митрополит Галицький Високопреосвященніший Владика Сильвестр Сембратович на численні прохання отців-настоятелів та братів-семінаристів. Першим духівником Братства призначено отця Ісидора Дольницького.

Мета Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» має декілька напрямів:

― виховання своїх членів, під опікою та покровом Пресвятої Богородиці, добрими та ревними душпастирями;

― плекання та підтримання духовного життя серед студентів семінарії, духовенства та мирян;

― піднесення до сучасних потреб Церкви духовного рівня студентів Семінарії.


― Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» працює для допомоги ближньому та збагачення власного досвіду. Перебуваючи ще у стінах Семінарії як семінаристи, а згодом духовні працівники, братчики не витрачають на марно жодної хвилини вільного часу. Молитва і праця ― девіз нашого Братства. Ми прагнемо жити не для себе, а для інших. Не залишати собі нічого, а бути всім для усіх. Вхід Богородиці у Храм є для братчиків неначе планом спасіння. Це шлях, який веде до Бога. Він готує до згоди вповні віддатись Христу і дозволити Йому преобразитись у світлі Свого Воскресіння,
― розповів брат Євген Садовий.

Щомісяця Братство визначає молитовні намірення та щопонеділка і щочетверга збирається на спільну молитву в окремій каплиці Введення в Храм Пресвятої Богородиці. Крім того, обов’язком кожного члена Братства є щоденно проказувати тропар та кондак празника.

Уже від самих початків заснування члени Братства, виховуючись під покровом Пречистої Діви Марії, як навчав отець Ісидор Дольницький, провадили активну діяльність. Як колись так і тепер, Братство працює на благо усім, хто є в потребі.

Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» провадить свою діяльність за кількома секціями. Кожен член Братства добровільно обирає спрямування свого служіння у таких секціях:

Місійна секція ― брати відвідують отців на місійних теренах нашої Церкви (Донецька обл., Харківська обл., Полтавська обл., Одеська обл. тощо). Зокрема організовують Хресні Дороги на теренах Заходу нашої держави, збирають кошти для підтримки місійних парафій.

Харитативно-пасторальна секція ― браття працюють із дітьми-сиротами у Родинному домі «Покрова» та відвідують геріатричні пансіонати, де провадять пасторальну діяльність.

Секція Дольницистики ― браття поширюють добре ім’я засновника та духівника братства отця Ісидора Дольницкого. Їздять по парафіях з презентацією та чуваннями.

Секція Медичного капеланства ― браття відвідують лікарні та медичні установи, служать для людей, котрі перебувають у важкому стані хвороби.

Екологічна секція
― браття займаються екологічними ініціативами, прибирають довкілля, роблять «еко-походи» в Карпати і очищають їх. Налагодили співпрацю з ГО «Flora by Petriv», та спільно очищають львівські лісництва. Також здійснюють роздачу їжі потребуючим.

― Наше Братство займається пасторальною працею у реабілітаційному центрі «Галичина», що є в селищі Великий Любінь. Тут ми допомагаємо реабілітуватися військовим із ампутованими кінцівками. Зокрема, провадимо молитовні зустрічі, катехизації та організовуємо духовно виїзди у відпустові місця для військових. Крім того, започаткували проєкт «Добра справа», у межах якого жертвуємо обід у час Великого Посту в семінарії, а на отримані кошти закуповуємо продуктові набори і роздаємо потребуючим на вулиці, ― пояснив брат Євген.

За час повномасштабного вторгнення Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» закупило сім для потреб ЗСУ, а також придбало оптичний приціл, два розвідувальних дрони та різного роду амуніцію для підтримки військових.

― Найперша та найважливіша річ, у якій Братство проявляє своє призначення ― через діла милосердя та добре слово бути поруч з тими, хто цього потребує, ― наголосив брат Євген Садовий.

Для довідки:

На початку II Світової Війни Львівська Духовна Семінарія була закрита більшовицькою окупаційною владою, а разом з нею припинило свою діяльність Семінарійне Братство. З виходом УГКЦ із підпілля, відновила своє існування Львівська семінарія, а з нею у 1992 році ― Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці».

Першим духівником Братства вже у відновленій Семінарії був отець-мітрат Роман Мірчук. З 1999 до 2007 року духівником був тодішній отець, а тепер Глава нашої Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). З 2007 до 2014 року опікувався братчиками отець Орест Демко. З 2014 року Божого духовним батьком Братства став отець-доктор Михайло Лесів.

Автор: Наталія Павлишин

Останні новини

«Людина є вільною лише тоді, коли долає страх. Людина, обтяжена докорами сумління, не може бути вільною до кінця....
Хор у місті Яворові, на парафії Святого Юрія Переможця, існує не один десяток років. Хористи та їхній диригент...
Запрошуємо до посиленої ЦІЛОДОБОВОЇ 40-годинної молитви на вервиці, яка є потужною духовною зброєю для НАВЕРНЕННЯ ГРІШНИКІВ, МИРУ У...
Спільнота – це те, чого людина прагне за своєю природою. Об’єднуватись, шукати взаємної підтримки, допомагати ближнім. Не випадково...
Референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській Архиєпархії о. Сергій Довба зустрівся з Марійською молодіжною спільнотою «Містична...