Церковно-екологічний календар 2025 присвячено Митрополиту Андрею Шептицькому

-
Post font size
+

Бюро УГКЦ з питань екології видало Церковно-екологічний календар на 2025 р. Б., який є присвячений темі відповідальності за створений Богом світ у світлі вчення та особистого життя й діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького ЧСВВ, предстоятеля УГКЦ у 1901-1944 рр.

Календар, виданий з нагоди 160-річчя з дня народження Праведного Митрополита, має на меті популяризувати його вагому екобогословську спадщину та природоохоронну діяльність яка значно випереджала час і є нині гідним зразком для наслідування не лише в Українській Церкві та суспільстві, але, без сумніву, також і у всесвітньому контексті.

Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, а також містить головні дати міжнародного екологічного календаря.

Церковно-екологічний календар на 2025 р. є перекидним, А5 формату (А4 – в розгорнутому вигляді), складається із 32 сторінок, ілюстрований світлинами природи, яку владика Андрей сприймав як Божий дар, який потрібно зберегти і примножити, як невід’ємну частину рідної Хати, даної Творцем для нашого добра та спасіння.

Серед світлин, що ілюструють кожен з місяців – засновані Праведним Митрополитом заповідники «Кедровий», «Чортова гора», «Касова гора», заповідний дуб Маркіяна Шашкевича, пластовий табір на г. Сокіл, липова алея в Крехові та Кедрові палати в урочищі Підлюте. На кожній світлині вміщено цитату владики Андрея на тему цінності Божого створіння і нашої відповідальності за всі природні дари, отримані від нашого Творця і Спасителя.

У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.

Сторінки 26-31 містять своєрідний компендіум на тему «Відповідальність за створіння в житті, вченні та діяльності Праведного Митрополита Андрея», що включає, як безпосередньо його екобогослов’я та екосоціальне вчення, так і різносторонню природоохоронну діяльність, наприклад організацію природних заповідників на землях Української Греко-Католицької Церкви, охорону вікових дерев, стале лісовпорядкування, екопатріотичне виховання тощо.

За розміщеним на с. 31 QR-кодом видавці запрошують перейти на сайт Екобюро УГКЦ і ще глибше та повніше пізнати вчення Праведного Митрополита Андрея про Бога Творця, його екологічні чесноти й природоохоронну спадщину у формі тематичних цитат, розважань і практичних рекомендацій на кожен з місяців календаря на 2025 р. Б.

На звороті календаря розміщено Молитву за прославу Праведного Митрополита Андрея Шептицького.

Замовити календар можна за тел. +38 (097) 983 16 80 або e-mаіl: еkоburougсс@ukr.net

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...