Відбулася екопроща львівської молоді на Закарпаття

-
Post font size
+

6–7 квітня 2024 року на Закарпатті проходила Молодіжна місійна екопроща «Христос воскрес – воскресне все створіння», яку організувала Референтура Бюро з питань екології УГКЦ у Львівській архієпархії спільно з монастирем Святого Миколая отців-Василіян та Станицею «Мукачево» НСОУ «Пласт».

У прощі зі Львова, окрім священика-екореферента, взяли участь четверо братів Львівської Духовної Семінарії Святого Духа та п’ятеро дівчат-аніматорок. Саме львівські прочани й попровадили у неділю, яка у Мукачівському монастирі була Томиною або Неділею Божого Милосердя активну танцювальну молитву Прослави Воскреслого Творця під назвою Великодні гаївки, яка згуртувала в одне вдячне молитовне «серце» понад сотню місцевих парафіян, насамперед дітей, молодь, пластунів та гостей мукачівського монастиря.

У рамках еко-прощі львівська молодь отримала змогу «читати» першу й неписану «Книгу Божого Об’явлення» через споглядання неймовірної краси Карпатських гір по прочанській дорозі, а також наповнитися душевним миром, естетикою і радістю через відвідини історико-культурних перлин Закарпаття – замків «Сент-Міклош» у містечку Чинадійово та «Паланок», що у м. Мукачево.

Також, у перший вечір прощі відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії упродовж двох годин провадив тематичний семінар, під час якого розкрив поняття «інтегральна екологія», тобто сенс і стиль щасливого життя людини у гармонійних відносинах із Богом, іншими людьми, із самою собою та з усім Божим створінням. Окрім цього екореферент навів типові приклади «екологічного гріха» у повсякденному житті, сфокусував увагу присутніх на конкретних «кроках» вираження екологічних чеснот та екологічно-відповідальної поведінки щодо Божого створіння та Його дарів, в т.ч. повітря, води, енергоресурсів, їжі тощо.

Під час еко-семінару присутні переглянули декілька тематичних відео-роликів та презентацію на тему «Екологічна місія Андрея Шептицького як взірець відповідальності за Боже створіння для сучасного покоління», а також отримали змогу довідатися про «енергоефективні лайфхаки» із «Валізи енергоефективності». Присутнім пластунам було неабияк цікаво поглянути на постать свого мецената й покровителя в особі галицького митрополита, а також поглянути на свої мандрівки й таборування через призму духовно-екологічного розуміння слів апостола Павла (Рим.1,20).

Приємно і знаково, що до Еко-прощі долучився й Михайло Біланич, член Комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії, фахівець зі збереження біорізноманіття і Міжрелігійного та громадянського природоохоронного форуму Східної Європи, котрий отримав від львівського екореферента ряд тематичних матеріалів, в т.ч. енцикліку «Laudato Si», Екологічну Хресну Дорогу, церковно-екологічний календар, ігри «Абетка енергоефективності» та «Марафон енергозбереження» тощо. Роздаткову еко-літературу для бібліотеки монастиря було передано також і настоятелеві ієромонаху Луці.

В рамках прощі серед парафіян і гостей місцевого монастиря ЧСВВ було реалізовано чимало духовної та тематичної еко-просвітницької літератури.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...