III піша проща за щасливі подружжя і родини Львів-Годовиця до Чудотворної ікони Божої Матері Утішительки!

-
Post font size
+

В останню неділю травня в селі Годовиця, що поблизу Львова, традиційно відбувається проща на честь Матері Божої Утішительки — подія, яка вже втретє збирає вірян із різних куточків Львівщини. Це свято набуває особливого значення для молодих родин і подружніх пар, адже чудотворна ікона Годовицької Богородиці вважається їхньою покровителькою.

Проща розпочинається з Божественної Літургії у львівському храмі Христового Воскресіння (вул. Городоцька, 319А). У супроводі спільної молитви прочани вирушають пішки до Годовиці, роблячи зупинки в храмах сіл Скнилів та Басівка. Як наголошує адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у с. Годовиця о. Юрій Цегельський, фізично ця проща є доступною для всіх охочих, тому до участі запрошуються не лише молоді подружжя, а й кожен, хто шукає духовної підтримки та бажає принести свою молитву до Богородиці.

У Годовиці паломників очікує насичена духовна програма: вечірня молитва, духовна наука, благословення для вагітних жінок і тих, хто прагне стати матір’ю, а також молитва перед чудотворною іконою на оздоровлення. Завершаться суботні чування о 21:00 молитвою в стилі Тезе, після чого всіх охочих автобусом доправлять назад до Львова.

Неділя, день самого празника, розпочнеться з урочистої Божественної Літургії в храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Годовиці. Кульмінацією святкування стане урочистий обхід з іконою Матері Божої Утішительки. Окрім молитовної частини, відбудеться благодійний ярмарок на підтримку українських військових та концерт за участі етногурту YAGODY, що надасть святу ще й культурного виміру.

«Запрошуємо долучатися до прощі і святкувань сім’ї, молоді пари, тих, хто мріє про родину, а також парафіяльні спільноти. Це можливість принести свої молитви, виклики і жертви в намірі прославлення нашої Небесної Неньки», — підкреслює о. Юрій Цегельський.

Історія Годовицької ікони бере початок у Чехії, в Моравії, де в середині XVIII століття у каплиці поблизу містечка Рижовисте вшановували фігуру Богоматері з Дитятком. Дереворитне зображення цієї фігури через низку обставин опинилося в селі Басівка на Львівщині, а згодом — у домі пана Рончковського в Годовиці.

У ніч з 24 на 25 січня 1852 року Рончковському приснився сон про відновлений образ у вівтарі Непорочного Зачаття. І справді — зіпсований раніше образ чудесним чином відновився. Після досліджень і підтвердження чудес архієпископом Лукашем Баранецьким, 1 липня 1852 року ікону урочисто перенесли до храму Всіх Святих у Годовиці.

Численні випадки зцілень за заступництвом Матері Божої Утішительки зафіксовані у парафіяльній книзі та засвідчені церковною комісією. У 1934 році архієпископ Болеслав Твардовський офіційно коронував чудотворну ікону, визнавши її чудодійну силу.

Проща до Годовицької Богородиці — це не лише зовнішній акт віри, а й глибокий духовний досвід. Це нагода об’єднатися у спільній молитві за найцінніше — родинну любов, здоров’я, нове життя та силу для служіння одне одному.

Це запрошення для кожного — незалежно від віку, статусу чи життєвих обставин — відчути опіку Матері Божої Утішительки, яка крізь століття залишається джерелом розради, зцілення та надії.

Останні новини

18 червня 2025 року у Львівському Національному університеті ім. Івана Франка відбулося вручення о. Андрію Грицайку, священнику Львівської...
Патріарша комісія УГКЦ у справах євангелізації підготувала «Слово благовісника» — спеціалізований ресурс, створений для підтримки священників у їхній...
У межах відзначення Року Андрея Шептицького, на вшанування 160-х роковин з Дня народження Праведного Митрополита, Львівська обласна рада...
Фокус-форум «SACRUM: архітектурний фонд Шептицьких» — це перший тематичний захід, який відбуватиметься у рамках публічної реалізації кроссекторального проєкту...
Просимо долучитись до ЦІЛОДОБОВОЇ 40-годинної молитви на вервиці, яка є потужною духовною зброєю для НАВЕРНЕННЯ ГРІШНИКІВ, МИРУ У...