20 лютого в Івано-Франківську відбулась перша, в Ювілейному 2025 році, квартальна зустріч та освітній семінар для архієпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології на тему «Чеснота надії у службі збереження та примноження Божих природних дарів».
Духовними імпульсами на початку зустрічі поділився о. Максим Кролевський, екореферент Бюро УГКЦ з питань екології в Харківському екзархаті. Проповідник наголосив на важливості бути свідками та мультиплікаторами Божого Слова задля ефективності екологічного служіння Церкви.
Пан Мартін Бушермьоле, радник благодійної організації Реновабіс та сертифікований екоменеджер, представив тему церковного екологічного менеджменту як мудрого та дієвого управління Божими природними дарами, а також поділився досвідом функціонування системи церковного екоменеджменту у Німеччині. Душпастирі-екологи жваво долучились до обговорення можливостей створення системи екологічного менеджменту та сертифікації адаптованої для українських реалій та викликів.
Проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології підбив підсумки Екосоціальної ініціативи «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки», констатувавши, що цьогоріч вдалось вийти на кількісно та якісно нові показники. Ініціатива була включена в програму заходів Ювілейного року 2025 і до неї долучились сотні парафій по всій Україні та за її межами. Також до її підтримки активно долучились регіональні та місцеві осередки Карітас України. За попередніми даними в рамках ініціативи було зібрано близько 1 000 000 грн, які були спрямовані на підтримку безтермінової акції УГКЦ «Нагодуй убогого», закупівлю продуктів для благодійних їдалень, внутрішньо переміщених осіб та нужденних в складних життєвих обставинах.
Відтак керівник Екобюро УГКЦ презентував Великопосну екосоціальну ініціативу «Екологічне навернення для порятунку створіння»: її мету, головні завдання та знаряддя для здійснення. «Ця ініціатива, яку реалізуємо, за підтримки Міжєпархіальної екологічної мережі вже 15-й рік поспіль, має за мету допомогти глибше і повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини», – наголосив очільник церковної природоохоронної інституції.
В рамках заходу відбулась також презентація екосоціальної акції від Карітас України, що має за мету привернути увагу до проблеми забруднення поверхневих вод через людський фактор в умовах війни. Душпастирі-екологи радо відгукнулися підтримати цю ініціативу, яку представила п. Тетяна Яцюк, керівник програми WASH.