Митрополит Ігор із нагоди 90-ліття парафії Святого Миколая з душпастирськими відвідинами побував у селі Чернилява, що на Яворівщині

-
Post font size
+

На свято Миколая Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор з душпастирськими відвідинами побував на Парафії Святого Миколая в селі Чернилява, що на Яворівщині. Приїзд Архиєрея був приурочений 90-літтю храму.

Звертаючись у проповіді до парафіяльної громади, Митрополит зазначив:

— Святий апостол Павло добре знав натуру людини, тому вчив молодого Тимофія, щоб був обережним відносно інших, бо люди показують доброту, якої не посідають. Він вказував на гріхи людей, які випереджують їх ще до суду, з якими не можна сховатися. Святий апостол закликав, щоб працівники, тобто піддані, шанували своїх господарів, уважали їх братами, не нападали на них й не противилися їм. Він звертав увагу багатих на те, що вони нічого у світ не принесли й нічого зі собою не заберуть.

А також додав:

— Святий Павло назвав побожність – великим багатством! Для всіх свідчив, щоб не вганятися за здобуванням багатства, бо їжа та одяг – уже не ніщо. Часто люди, які ставлять за мету багатіти, висувають у своєму житті багатство на перше місце, впадають у різні сітки та спокуси. Добре бути багатою людиною, але багатії повинні пам’ятати, що Господь поблагословив їх багатством для того, щоб іншим допомагали, бачили ближніх у біді. Святий Миколай був багатою людиною і не міг радіти своїм багатством, коли бачив навколо себе стільки бідних людей, яким бракувало їжі та одягу. Продав й усе пороздавав тим, хто в потребі. Не залишив собі нічого, бо жив з праці своїх рук. Ми з вами стаємо частими свідками коли люди, які мали великі посілості, великі багатства, залишилися в тому, що було на них. Війна забрала усе. Переконуємося про те, що ми дуже тимчасові люди! Багато із людей, які врятувалися від рук московських терористів, розповідали про своє щастя, що вони залишилися живими. Ті люди також стверджували, що зрозуміли, як мало потрібно людині в житті.

Продовжуючи проповідь Архиєрей наголосив:

— Життя – найголовніше, Господь – понад усе, все інше – похідне. Святий апостол Павло у листі до Тимофія писав, що гроші, багатство, якому віддаються люди, часто є корінням всякого зла! Тому вказував на віру, правду, побожність, любов та інші чесноти, за що повинні боротися вірні Богові особи! Чесноти означають більше, як всі багатства світу!

Згадав владика Ігор і про святого Миколая:

— Маючи великі статки, які залишили йому батьки, усе роздав убогим та бідним. До цього його заохочувало просте життя Спасителя світу. Син Божий зійшов з неба, прийняв смертне тіло людини, терпів страшенні муки, щоб виблагати у свого Небесного Батька прощення наших провин та відчинити нам двері до Небесного Царства! А святого Миколая представляють як чарівника, а це була історична особа. Народився у другій половині третього століття в місті Патари, частина Малої Азії. Батьки відійшли до вічності, виховавши його у добрій християнській вірі, та залишили йому великий маєток. Він роздавав багатства бідним. І сталося так, що він не бажав себе виявляти, бажав чинити діла милосердя так, щоб лівиця не знала, що робить правиця! В місті Патари проживав один чоловік, що мав три доньки, які не могли вийти заміж, бо були бідні. Миколай вночі підкидав через відчинене вікно золото і так по черзі для трьох дочок. Усі вийшли заміж. Батько цих доньок підглянув, що добродієм був священик Миколай і про нього розійшлася добра слава. Потім Миколай став єпископом, через нього Господь довершував різних чудес, а він вірно служив у Христовій Церкві! І від тієї таємної допомоги убогим, народився гарний звичай дарувати дарунки в його пам’ятний день!

А також закликав вірних:

— Молімося до святого Миколая, щоб виблагав у Господа завершення війни в Україні! Святий Миколаю, молися до Господа, щоб помилував наші душі! Пресвята Богородице, будь з нами!

Після Літургії Архиєпископ освятив воду, а також подякував отцям та парафіяльній громаді за те, що дбають про розвиток храму.

Владика Ігор також пригадав, що у Львівській Архиєпархії запроваджений щовівторковий піст у намірі нашого війська, щоб Господь допоміг людськими руками прогнати ворогів із нашої землі.

― Якщо можете не їсти м’яса, утримайтеся в цей день від таких страв, хто здатен витримати на хлібі й воді ― постіть у такий спосіб, якщо ж спроможні перебути один день виключно на воді ― пийте воду… І головне ― моліться, просячи Божої опіки для Збройних сил України.

Останні новини

Не менш важливо відповісти собі на запитання: Чи ми стаємо учасниками свята Божого милосердя, чи лише спостерігачами? Будь-яка...
Святий апостол Павло у листі до коринтян підкреслює, що тіло людини - це представник Христової спільноти. Учень закликає,...
Сьогодні, 2 березня, Архиєпископ і Митрополит Ігор благословив БРДМ-2М на служіння для поранених на лінії фронту. «Цей автомобіль...
У п’ятницю, 1 березня 2024 року, єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир очолив подячну молитву спільноти св. Егідія з...
Нещодавно у Львівській Архиєпархії оприлюднили нові статистичні дані про розвиток монастирів у 2023 році. Більше про тенденції у...