На парафії Різдва Пресвятої Богородиці, що у Львові, почала діяти Школа журналістики імені Богдана Маркевича

-
Post font size
+

На парафії Різдва Пресвятої Богородиці, що у Львові, почала діяти Школа журналістики імені Богдана Маркевича.

Тож тепер молодь, віком від 14 років, яка мріє спробувати свої сили в журналістиці, може отримати базові знання від викладачів факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка та відомих медійників.

Учасників Школи журналістики імені Богдана Маркевича навчатимуть:

•проводити професійні інтерв’ю
•створювати відеоконтент
•писати якісні журналістські матеріали
•розуміти свою аудиторію
•протидіяти маніпуляціям через фактчекінг.

― У сучасному світі ― дуже багато викликів. Тож ми передовсім хотіли, щоб наші діти вміли аналізувати інформацію і навчилися грамотно висловлювати свої думки.Створення такої Школи журналістики ― це наша давня мрія. Отець Тарас Карвацький неодноразово пропонував цю ідею. Радіємо, що завдяки нашим парафіянам, серед яких ― викладачі факультету журналістики Львівського національного університету імені І. Франка, вдалося втілити цей задум у життя, ― розповів парох храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Орест Фредина.

Священник також розповів, про журналіста-воїна, іменем якого назвали цю школу.

― 28 вересня, обороняючи Україну, загинув викладач факультету журналістики Богдан Маркевич ― надзвичайна людина. Він жив тут, на Сихові. Ще малим хлопчиком із батьком вкладав цеглинки в будівництво майбутнього храму. 1 жовтня ― на свято Покрову Пресвятої Богородиці ― ми звершили парастас. Вважаємо, що така світла, надзвичайна людина переходить від смерті ― до життя і наш обов’язок зберегти пам’ять про нього. Всі, хто знав Богдана, кажуть, що він залишив світлий слід. Тож вирішили нашу Школу журналістики назвати на його честь.

Для того, щоб Школа журналістики імені Богдана Маркевича була справді корисною для молоді, священники звернулися до керівництва і викладачів факультету журналістики і підтримали ідею ― ділитися своїми знаннями з дітьми.

― Сподіваємося, що в такий спосіб хтось із них відкриє в собі талант і журналістика стане їхнім професійним шляхом, ― підкреслив отець Орест.

Щовівторка з 18.00 відбуватимуться двогодинні заняття. Наразі заплановано, що ця Школа журналістики діятиме до канікул. Викладачі напрацьовують програму, щоб навчання було цілісне.

Світлина зі сторінки Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, Львів-Сихів (УГКЦ)

Останні новини

Отець Андрій Сіданич їздив на український Схід з 2014 року. Спочатку радше як капелан-волонтер. З 2017-го – вже...
На парафії Різдва Пресвятої Богородиці, що у Львові, почала діяти Школа журналістики імені Богдана Маркевича. Тож тепер молодь,...
Спільнота «Подружні зустрічі» запрошує 15 подружніх пар на реколекції! Для кого саме: - для пар, яким важко порозумітися...
У видавництві «Свічадо» вийшла друком книга авторства Блаженнішого Святослава Шевчука «Доступно про важливе: молитва, віра, таїнства». Це збірка...
Напередодні свята Стрітеня Господнього о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії УГКЦ, на запрошення директора...