«Споглядаючи сьогодні на Марію, на її життя, ми дуже вдячні за те, що Бог вчинив з нею. Водночас бачимо, що Він діє в кожному з нас. Бог дав людині певне життєве завдання і всі необхідні таланти, які необхідно лише розпізнати. Таке пізнання триває протягом цілого життя, бо не дивимося лише на великий момент зачаття, а на ціле життя. У світлі життя Богородиці можемо побачити нас самих». Цими словами звернувся владика Володимир до вірних під час проповіді 9 грудня у монастирському храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (Львів, вул. І. Франка), у день храмового свята.
У проповіді владика акцентував на Божому покликанні Марії та усіх людей. Він сказав, що сьогодні Марія входить у наше життя, але від самого початку була вибрана Богом на матір Богочоловіка і відповідно обдарована, щоб виконати це завдання.
Говорячи про саме непорочне зачаття Богородиці, владика пригадав присутнім слова молитви святої Анни, яку чуємо на вечірні празника: «Господи Боже небесних сил — молиться Анна – ти знаєш неславу бездітності, злікуй біль мого серця і лоно відкрий та неплідну плідною зроби». Її молитва була вислухана і це стало важливим кроком в історії нашого спасіння.
«Ми є спадкоємцями Відкуплення, тому сьогодні дякуємо Богові за дар життя Богородиці, за дар її материнства», – наголосив владика.
Окрім цього, владика зауважив особливість самого зачаття Пресвятої Богородиці: «Зачаття людської особи є вирішальними для життя, – зауважив владика. – Воно було вирішальним і для життя Марії. Але вона була дещо іншою. У чому ж це полягало? Марія була захоронена, захищена від первородного гріха, з яким народжується кожна людина як наслідок гріхопадіння наших прародичів Адама і Єви.
«Непорочне Зачаття» – так називається сьогоднішнє свято, яке показує момент життя цієї дівчини і жінки з Назарету. Про це було багато дискусій і ми, також, не в стані збагнути даної таємниці, лише можемо намагатися дещо прояснити.
II Ватиканський Собор хотів змінити назву свята на «Вибрання Марії». Саме це показує, що йдеться не про фізіолологію чи гінекологію, а про вибрання Богородиці, йдеться передусім про її майбутнє, про Божий план щодо неї».
Роздумуючи над покликанням Богородиці, владика наголосив, що Марія була не тільки покликана Богом, але й послушна цьому покликанню: «В цьому її особливість. Бо Єва також була покликана жити в раю, але не скористала з цієї пропозиції», – зауважив владика.
Говорячи про покликання Марії, владика звернув увагу і на те, що кожна людина має своє покликання і його пізнання триває ціле життя: «Споглядаючи сьогодні на Марію, на її життя, ми дуже вдячні за те, що Бог вчинив з нею. Водночас бачимо, що Він діє в кожному з нас. Бог дав людині певне життєве завдання і всі необхідні таланти, які потрібно лише розпізнати. Таке пізнання триває протягом цілого життя, бо не дивимося лише на великий момент зачаття, а на ціле життя. У світлі життя Богородиці можемо побачити нас самих».
Також владика пригадав про особливе вшанування Пресвятої Богородиці редемптористами, при монастирі святого Климентія яких діє храм, у якому відбувалася сьогоднішня Урочиста Божественна Літургія. «Генеральні статути редемптористів у дусі св. Альфонса поручають почитати Пресвяту Діву Марію під титулом Непорочно Зачатої як покровительку Згромадження. Тому дуже приємно звершувати цей празник у храмі при провінційному домі, де б’ється серце цілої Провінції.
Марія виконала життєве завдання. Вона пізнала те, чим Бог її обдарував і до чого покликав. Тому життя Марії є вдалим життям. Її очі були звернені до неба, а вуха до слухання Божого Слова. Їй належить слава, вона є для нас прикладом. Сьогодні лине наша подяка за дар її материнства».