У Львові діє виставка памʼяті кардинала Любачівського

-
Post font size
+

У кожної спільноти є власні вкрай важливі спогади минувшини, власний поколіннєвий контекст. Але минуле — це не просто оповідання про прожиті роки, а й набуті досвід, знання та вміння. Історична пам’ять спільноти УКУ є чинником, що визначає характер наших спільних уявлень про минуле, оцінку нинішніх подій та бачення стратегії майбутнього інституційного розвитку.

Історичне становлення нашого університету відбувалося протягом багатьох десятиліть. Воно відбувалось у тривожні воєнні й міжвоєнні часи, на зламі епох і руйнації світів. За цей час фундаторам університету довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на вільне навчання, свободи слова та віросповідання. Саме тому наш обов’язок пам’ятати історичні постаті та події, які торували шлях становлення Українського Католицького Університету.

Український католицький університет успадкував і продовжує місію Греко-Католицької Богословської Академії, яку створив Митрополит Андрей Шептицький, згодом відновив Патріарх Йосиф Сліпий, продовжив Блаженніший Мирослав Любачівський і зараз творимо Ми.

1992 рік вписано в історію заснування УКУ, як час, з якого почалася нова сторінка розвитку «університету надії». З 1992 по 1994 роки Блаженніший Мирослав Любачівський докладає чимало зусиль, щоб відновити Львівську богословську академію (тепер Український католицький університет).

Творячи нову культуру пам’яті тут і тепер, ми маємо фіксувати не лише сучасні події, які творять нашу реальність, але й відновлювати давно втрачене. Прямувати до джерел та свідчити про тих, хто творив цю історію до нас, щоб мати натхнення і міцний фундамент для продовження їхньої справи сьогодні та стати прикладом для майбутніх поколінь українців.

Запрошуємо відвідати виставку присвячену пам’яті кардинала Мирослава Любачівського, яка зараз експонується у холі Центру Шептицького.

Відвідати виставку можна до 6 жовтня включно.

Останні новини

Відбулася жовтнева зустріч з духовно-психологічного супроводу сімей для християнських родин при Референтурі у справах родини Львівської Архиєпархії. Учасники...
«Бог ніколи не втомлюється прощати, це ми втомлюємося або не маємо бажання шукати Його милосердя. Бог, на відміну...
Історія камерного хору «Аксіос» із храму святого архистратига Михаїла, що у Львові, пишеться вже майже 20 років. Пишеться...
Відтоді як росія напала на Україну, владиці Володимиру довелося поховати чимало полеглих на війні захисників. В інтерв’ю для...
Студентський хор Українського католицького університету «СТРІТЕННЯ» запрошує на презентацію нотного видання «МУЗИКОСЛОВ подібних стихирних із українських Ірмологіонів, Напівників...