«Нехай Бог йому товаришує молитвами св. Матея»: Владика Володимир звершив священниче рукоположення Мирослава Сольського

-
Post font size
+

Сьогодні ми станемо свідками та учасниками священичого рукоположення нашого співбрата Мирослава, який також має свою власну історію життя та покликання. Можливо він сам не може зрозуміти таємницю цього покликання. А тому це і таємниця. Зрештою, як можна було б вірити в Бога, якщо б Його вдалося вичерпно збагнути людським розумом. Мирослав розпочинає новий етап на дорозі служіння. Нехай Бог йому товаришує молитвами св. Матея!

Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир під час проповіді у храмі Покрову Пресвятої Богородиці, у день пам’яті євангелиста Матея, у четвер 16 листопада 2023 року.

Сьогодні звершуємо пам’ять апостола та євангелиста Матея. Постать цього святого ламає стереотип, що Ісуса потребували лише бідні та нещасні люди. Матей був родом з Капернауму в Галилеї, ще мав брата Якова”, – зауважив проповідник.

Відтак розповів біографію євангелиста: “Матей був родом з Капернауму в Галилеї, ще мав брата Якова. Він був слугою загарбницької римської влади, збирав з місцевих людей податки. Митарів дуже ненавиділи, бо вони поступали негуманно, обдираючи людей”.

І ось одного з таких митарів, – каже архиєрей, – кличе Ісус до свого апостольського грона. Тут показано, як Бог дивиться на людину. Що більше, як людина потребує Бога. Матей сам у своєму євангелії розповідає про власне покликання. Ісус, ідучи, побачив мимохідь чоловіка на ім’я Матей, що сидів на митниці і сказав до нього: Ходи за мною. Той встав і пішов слідом за ним. Ось і вся процедура, все запрошення. Як все дуже просто!

Тоді, – продовжує далі проповідник, – Ісус перебуває в домі покликаного Матея за столом, щоб також зустрітися з його друзями. Спасительна місія Ісуса Христа скерована до грішників, щоб їх навернути. Для цього потрібно апостолів на кожному етапі історії Церкви.

Постать Матея вказує на таємницю покликання, а також незбагнений голос Того, хто кличе. Чому незбагненний? Бо в дуже простий, але чіткий спосіб, без жодної дипломатії. Люди не завжди можуть збагнути простоту. Митниця, сидить людина-митник. Ходи за мною, той лишає все і йде. Служіння Матея показує багатогранність апостольської місії. Кондак празника вказує наступне: митарства ярмо відкинувши, запрягти себе в ярмо правди; прийнявши багатство – премудрість з висоти, проповідував ти слово істини”, – додав владика Володимир.

Останні новини

27 неділя Еф 6,10-17; Лк 13,10-17 (о. д-р Турконяк Р.) Ясниська 10.12.2023. До ефесян святий апостол Павло писав,...
Зачаття святою Анною пречистої діви Марії Гл 5,22-6,2; Лк 10,19-21 (о. д-р Турконяк Р.) Храм Непорочного Зачаття, м....
На свято Миколая Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор з душпастирськими відвідинами побував на Парафії Святого Миколая в селі...
Можемо сказати, що ми самі небагато маємо, щоб ділитися. Але ніхто з нас не є таким бідним, щоб...
Святого Миколая 1Тм 5,22-6,11; Лк 18,15-17,26-30 (о. д-р Турконяк Р.) Чернилява 06.12.2023. Святий апостол Павло дбав про своїх...