Дванадцять років тому відбулася інтронізація Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава

-
Post font size
+

Сьогодні, 27 березня, виповнюється 12 років відтоді, як обраний Виборчим Синодом Єпископів УГКЦ і потверджений Вселенським Архиєреєм Венедиктом XVI новий Отець і Глава УГКЦ, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Блаженніший Святослав зійшов на престол.

Чин інтронізації Блаженнішого Святослава відбувся 27 березня 2011 року, у Хрестопоклонну неділю, в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві. Урочистість розпочалася ходою від храму Благовіщення Пресвятої Богородиці до головного собору греко-католиків. Учасниками процесії були понад 350 священників, 60 єпископів Української Греко-Католицької Церкви та інших Східних Католицьких Церков,а також представники Апостольського Престолу, єпископських конференцій Європи, ієрархи Римо-Католицької Церкви в Україні.

На початку інтронізації тодішній Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах оголосив рішення про обрання владики Святослава Главою УГКЦ. Після цього новообраний Предстоятель зійшов на архиєрейський амвон і під виголошення «Аксіос!» отримав патріарші відзнаки.

Обряд введення Блаженнішого Святослава на патріарший престол здійснили ― тодішній митрополит Перемишльсько-Варшавський Іван Мартиняк, митрополит Філадельфійський Степан Сорока, митрополит Вінніпезький Лаврентій Гуцуляк, апостольський екзарх для українців Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу Михайло Гринчишин, єпарх Самбірсько-Дрогобицький Юліан Вороновський та єпископ-емерит Стемфордської єпархії Василь Лостен.

«Сьогодні ми, спадкоємці Володимирового хрещення, відчуваємо єдність і тяглість з нашою історією і традицією, переймаємо дорогоцінний спадок наших великих попередників: слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, патріархів Йосифа, Мирослава Івана та Любомира. Сьогодні ці мужі теплою рукою Любомира благословляють нас та роблять цей скарб живим, промовистим та просвічуючим для сучасного українця. „Святість об’єднаного Божого люду“ є і буде стратегією розвитку нашої Церкви!»,сказав Блаженніший Святослав у своєму першому патріаршому слові.

Сьогодні у молитві дякуємо Богові за нашого Патріарха Святослава, який відважно провадить нашу Церкву через лихоліття війни. Нехай Мати Божа, Київська Оранта, тримає його і надалі під своїм могутнім материнським покровом!

За матеріалом Департаменту інформації УГКЦ

Останні новини

27 неділя Еф 6,10-17; Лк 13,10-17 (о. д-р Турконяк Р.) Ясниська 10.12.2023. До ефесян святий апостол Павло писав,...
Зачаття святою Анною пречистої діви Марії Гл 5,22-6,2; Лк 10,19-21 (о. д-р Турконяк Р.) Храм Непорочного Зачаття, м....
На свято Миколая Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор з душпастирськими відвідинами побував на Парафії Святого Миколая в селі...
Можемо сказати, що ми самі небагато маємо, щоб ділитися. Але ніхто з нас не є таким бідним, щоб...
Святого Миколая 1Тм 5,22-6,11; Лк 18,15-17,26-30 (о. д-р Турконяк Р.) Чернилява 06.12.2023. Святий апостол Павло дбав про своїх...