На свято Миколая владика Володимир звершив дияконське рукоположення Ореста Апостолюка

-
Post font size
+

Ми сьогодні є учасниками дияконського рукоположення нашого співбрата Ореста. Один з братів-семінаристів зауважив, що Орест був чемний, бо Миколай приніс йому рукоположення. Я думаю, що ми також були чемні, бо Миколай нам приніс диякона.
Нехай наше спільне служіння буде благословенне! Побажав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир під час проповіді в Архикатедральному Соборі святого Юра, у день празника святого Миколая Чудотворця. У цей день архиєрей звершив дияконське руколоження брата Ореста Апостолюка
.

«Ми сьогодні звершуємо празник св. Миколая Чудотворця. Споглядаємо на життя цього Праведника. Але замало є дивитися на життя якоїсь особи, вартує взяти урок для себе. Як же треба прожити життя, щоб пам’ять про особу тривала впродовж тисячоліть… Святий отець Миколай Мирликійський Чудотворець жив ще у 4 столітті, але сьогодні він дорослим і дітям дарує свято», – зауважив проповідник.

Складається враження, каже владика Володимир, що в цей день світ стає добріший, бо добрішими стають люди.

“Нам приємно, коли отримуємо подарунки. Ми отримуємо речі, які можливо не є цінні самі по собі, не мають великої матеріальної вартості, але цінні тому, що це зробила нам людина, яка погодилася на співпрацю зі св. Миколаєм. А можливо ця особа нам цілком незнайома. Часто отримуємо солодощі посеред гіркоти життя», – стверджує архиєрей.

«Протягом історії було багато королів, імператорів, царів, урядовців, імена яких записані в архівах або взагалі не збережені. А св. Миколай щороку дарує нам свято, свято милосердя для душі і тіла», – підкреслює він.

«Будучи єпископом у місті Мирах, провінція Лікія, в Малій Азії, він не лише проповідував Євангеліє, але й ним жив. Він жив блаженствами, ставши сам блаженний, тобто щасливий», – розповів владика Володимир.

«Ікони св. Миколая є в наших церквах і домівках, він займає напевно наступне місце після ікон Ісуса Христа та Богородиці, до нього скеровуємо наші пісні й вірші. Миколай на іконі тримає закриту книгу Євангелія. Він вчить нас милосердя і любові. Ця книга має відкриватися нашим життям. Чи радше життя є її коментарем», – каже єпископ-помічник ЛА.

«Чому саме св. Миколая так полюбили люди, особливо діти?» – роздумує проповідник. І знаходить відповідь: «Бо таким було його життя, а біологічна смерть людини є підсумком, укоронуванням цілого її життя».

«Як добре було б хоча в якійсь мірі бути подібними до св. Миколая. Він зрештою теж народився, мав людське тіло з усіма немочами і спокусами, жив на певному етапі історії. Ви можете сказати: Що я можу дати моєму ближньому? В який спосіб можу допомогти йому? Можемо сказати, що ми самі небагато маємо, щоб ділитися. Але ніхто з нас не є таким бідним, щоб не міг щось комусь подарувати. Це не мусять бути матеріальні речі», – додав проповідник.

Архиєрей переконаний, що ми не повинні завидувати іншим, що їм можливо краще ніж нам. Бо коли іншим людям буде добре, тоді світ і суспільство буде кращим. А нам в такому світі буде приємно жити.

«В такі моменти пригадую собі поставу дівчини Юлі. Вона написала Миколаю, що в неї все є, попросила в нього лише мандаринки. Виявляється, що мама її навчила, якщо Миколай подарує їй щось дуже дороге, то інші діти нічого не отримають. Це гарне свідчення спів відповідальності за інших», – поділився владика Володимир..

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...