Митрополит Ігор у селі Підгородне, що на Золочівщині, звершив Архиєрейську Літургію та освятив пам’ятник архангелу Михаїлу

-
Post font size
+

З нагоди дня святкування Собору святого архангела Михаїла та інших безтілесних небесних сил Митрополит Ігор звершив святкову Архиєрейську Літургію в храмі Святого архистратига Михаїла села Підгородне, що на Золочівщині.

Звертаючись до присутніх на Божественній Літургії, владика Ігор зазначив:

― Ми ставимо завжди на перше місце у святкуванні цього празнику святого архангела Михаїла, як князя ангелів, як опікуна та оборонця людей, але не забуваємо про множину небесних ангелів. У книзі пророка Даниїла написано наступне про архангела Михаїла, як заступника людей: «І володар царства персів стояв напроти мене двадцять один днів, і ось, Михаїл один з перших володарів прийшов мені помогти, і я його оставив там із володарем царства персів» (Дан 10,13). Святий архангел Михаїл в книзі Одкровення Нового Завіту представлений, як провідник небесного війська у битві проти духів темряви: «І стався бій на небі: Михайло та його ангели розпочали бій зі змієм. І змій воював, і його ангели. І не перемогли – і не знайшлося для них більше місця на небі. І скинений був великий змій, давній змій, що називається диявол і сатана, що ошукує ввесь світ; скинений він був на землю, і його ангели були скинені з ним» (Од 12,7-9).

Владика Ігор наголосив, що Святі книги описують, як на небі відбувався бій святих і чистих духів проти сатани та духів темноти. І ми свідомі того, що духи темряви, демони, воюють проти божого люду, не заспокоюються нічим, бо бажали б усіх людей стягнути на свій бік й похоронити у вічному вогні. А святий євангелист Лука описав подію, як ангел Гавриїл приходив до священика Захарії й говорив про народження сина, а Захарія роздумував це по-людськи й не сприймав за правду звістки від ангела. Тоді Гавриїл заговорив строго: «… Я Гавриїл, що стою перед Богом; мене послано говорити з тобою і благовістити тобі це. І ось ти замовкнеш і не зможеш мовити до того дня, поки це не збудеться, – за те, що ти не повірив моїм словам, які збудуться свого часу!» (Лк 1,19-20).

― Ще інша подія пов’язана з архангелом Гавриїлом: «А на шостім місяці посланий був ангел Гавриїл від Бога до Галилейського міста Назарета, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосип, із дому Давидового, а ім’я діви – Марія» (Лк 1,26-27). Пам’ятаємо благородну відповідь Марії ангелові: «… Я раба Господня, хай буде мені за словом твоїм. І ангел відійшов від неї» (Лк 1,38). Ангели – слуги Господні, які виконують його волю й втішаються вічною нагородою у небі, ― зазначив у своїй проповіді Митрополит.

Також додав, що злі духи, це – колишні збунтовані ангели, які терплять від своєї неслухняності Богові, скинуті Господом у вічний вогонь. Молімося й будьмо слухняними добрим святим ангелам, які стережуть добрий стан наших душ, уболівають за нас, обороняють та спів-діють нам на вічне добро.

― Святі безтілесні небесні сили та святий архангеле Михайле, виблагайте у Господа прощення гріхів нашому народові та закінчення війни, яку провадять проти нашого народу агресивні росіяни. Пресвята Богородице, рятуй нас! ― звернувся молитвою Архиєпископ.

Митрополит Ігор подякував усім присутнім за молитву і привітав із храмовим празником. Також закликав помножувати молитви за воїнів, які нас захищають, та нагадав про щовівторковий піст.А після попросив Господа благословення всіх силою духа, терпеливістю у різних труднощах та випробуваннях, добрим здоров’ям на многая і благая літа.

Адміністратор храму Святого архистратига Михаїла отець Тарас Милян разом із парафіянами подякував Митрополитові Ігореві за молитовні відвідини парафії. Молитвою для владики просили Господа многоліття в здоров’ї і силі духа.

А також висловив слова вдячності отцеві Романові Треховському, який колись служив у цій церкві, отцеві Михайлові Городицькому, який служить на цій парафії, отцеві Михайлові Смолінському, отцеві Ярославові Малому та отцеві Михайлові Сукмановському.

На завершення Божественної Літургії відбулося освячення води та окроплення пам’ятника Архистратига Михаїлу та фігуру Богородиці в центрі села.

― Дякую за ініціативу, старання і дбання Мирославу Пучапському та за фінансову підтримку Ігорю Бартківу, який долучився, щоб ми мали цей прекрасний пам’ятник у нашому селі. Також дякую за активну працю панові Василю ― голові парафіяльного комітету, пані Мирославі ― старості нашого села та Оресту Кавецьком, який завжди поруч із нами. Спільними зусиллями ми здатні помножити добрі справи для нашого Підгородного і нашої Золочівщини, ― зазначив отець Тарас Милян.

Пан Ігор Барків у своєму зверненні до присутніх на урочистостях закликав до молитви, щоб Бог провадив наше військо до перемоги.

Наприкінці усі разом заспівали “Боже великий”.

Останні новини

Хаб ментального здоров'я «ДіяТи» пропонує унікальну нагоду ― отримати безоплатні консультації психологів. ― Програма, яка зараз стартує, це...
Митрополит і Архиєпископ Львівський з нагоди свята ― Дня Збройних сил України ― звернувся до наших воїнів: ―...
Зі смутком у серці та молитвою на устах повідомляємо, що 5 грудня 2022 року після важкої недуги упокоївся у Бозі п. Юрій Шевчук, батько Отця...
У межах проєкту онлайн-школа «Богослов’я тіла» 16-18 грудня відбудеться духовний вікенд «Таємниця Великого Різдва» із отцем Олексієм Саранчуком...
Сьогодні, на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, для парафіян села Шпиколоси, що на Золочівщині, особливе свято ―...