Отець Андрій Боднар: «Духовне батьківство – це реалізація бути татом від Бога»

-
Post font size
+

Цими днями провінційний вікарій згромадження Салезіян УГКЦ о.Андрій Боднар відзначив 20-річчя складення монаших обітів. Отець розповів про дорогу до богопосвяченого життя та свою роль у салезіянській спільноті.

Досвід відповідальності та першого вибору. Дитинство

Нас у родині було восьмеро дітей: семеро братів і наймолодша, й така очікувана, – сестра. Дитинство – гамірне і вільне (наша сім’я жила у селі, тепер Червоноградський район) дарувало усі принади дитячої свободи. Втім, ми змалку були привчені до праці і відповідальності один за одного. І любові. Любові до своєї родини та Бога.

Моя бабуся якось по-особливому мене відчувала. І вона дала мені перший духовний орієнтир. Хоча, як кожна дитина, що має сміливий горизонт мрій, я мав кілька розумінь свого майбутнього. Не повірите, хотів стати лікарем. Проте, час, можливості та особисті душевні потреби знайшли для мене інший доленосний керунок.

Вантаж, який дав легкість. Зростання

Коли я стояв на певному роздоріжжі свого «я» якраз з підпілля виходила наша церква. Біля православного храму на відправи приїжджав греко-католицький священник (тоді його не допускали всередину приміщення). Нас була маленька жменька людей, що плекала свою парафію. Тоді я зрозумів і відчув, що моя близькість до церкви – це не просто якийсь географічний чи тимчасовий вимір, а покликання та остаточний вказівник. Для чого кличе мене Господь і де моє місце? Питання, яким я задавався не один раз, перед тим, як зробити остаточний вибір.

На зустріч з отцем Василем Сапеляком я приїхав з татом. Після тривалої розмови з духовним наставником був розчавленим: як буде виглядати моє життя після рішення про таку дорогу (а отець дуже глибоко і чітко мені все пояснив)? Мама виплакала очі, дізнавшись про моє рішення, адже бачила мою роль у традиційній сім’ї, а не повній духовній посвяті. Проте, вже незабаром я мав їхати в монастир отців Салезіян. Напередодні я очікував дзвінка-запрошення, але його не було. Зі старшим братом таки поїхав до Львова і опинився там саме в той день, коли чекали на науки в монастирі. Для мене таке співпадіння стало вирішальним знаком.

При церкві Покрови я провчився 1 рік. А тоді на 11 років поїхав на студії в Італію.

Бути в спільноті і координувати власний шлях. Зрілість

Зараз я поєдную інституцію духовну і, можна так сказати, управлінську. Під моїм крилом – діти Центру Боско. Мої діти. Адже батьківство – це дуже широкий діапазон. Піклуватися, відповідати, скеровувати і підтримувати. Духовне батьківство – це реалізація бути татом від Бога, бо Бог – Отець, що любить і турбується, я ж його земне знаряддя через моє покликання. Тому за таку можливість можу бути лише вдячним.

Як і кожне батьківство – моє не позбавлене багатьох побутових клопотів. Але завдання, яке я поставив перед собою – це те, що побут і духовне потрібно об’єднати спільним кроком. Так, це не просто. Існує небезпека, що побут візьме верх. Та, на щастя, є наша Спільнота отців, де ми ставимо пріоритети планів, вимальовуємо курсиви, як не схибити і правильно оцінити шлях. Приватна молитва, літургії – це мої застосунки бути собою. Адже побут – це важкий труд, безупинна робота з людьми, ціль якої – духовний результат особистості.

Мені, як і кожній людині часом притаманно сердитися. Проте, на таку емоцію я собі дав певну відповідь. Така реакція, кипіння всередині, нічого не принесе, від неї не буде результатів. Відійти убік, подивитися зі сторони, стати на вищий рівень – моя порада самому собі. І ще я люблю йти до каплиці в такі моменти.

Дитино, мій Андрійку… Повернення

Часом ми не тільки мріємо, а й повертаємось думками у минуле. Особливо, у якісь знакові дні. Цифри – з одного боку умовність, з іншого простір власного життя, точок відліку чи неповернення, а також прагнень на майбутнє. Озирнусь назад…

Щоби я побажав собі, малому?… По-перше, переживати на повну, глибоко і з великою радістю миті дитинства. Нажитися ними. Малим ти поспішаєш до свого дорослішання, але варто трішки зупинитись, бути в єдності з родиною. Друге… Більше дбати про свій саморозвиток. Шкодую, що я, малий Андрій, замало читав і вчився. Так, село має таку більшу тенденцію до фізичної праці, втім миті освіти не треба упускати.

І третє. Дитино, дякуймо батькам. Так, ми в родині завжди мали шану до тата і мами. Але більше слухати і чути, цінувати і бути ближчими – цього я побажав би собі малому і усім дітям.

Джерело: Професійний Центр Св. І. Боско

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...