Відбувся Форум соціального служіння УГКЦ «Соціальне служіння людині»

-
Post font size
+

3 жовтня відбувся Форум соціального служіння УГКЦ «Соціальне служіння людині». Цього року він пройшов у онлайн-форматі. Організував захід Відділ соціального служіння УГКЦ та МБФ «Карітас України».

На форумі представили міжнародний досвід служіння людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Під час прямої трансляції своїм досвідом ділилися представники осередків Карітасу.

Із привітальним словом до учасників форуму звернувся Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. У своєму слові Патріарх зупинився над роздумами про діла милосердя, зокрема про «голодного нагодувати».

Блаженніший запросив усіх долучитися до акції «Нагодуй бідного», яка проходитиме в усіх парафіях. «Папа Франциск встановив День бідного, щоб звернути увагу на людину в різні потреби людини. Цього року День бідного відбудеться 15 листопада. З цієї нагоди ми хочемо провести акцію ”Нагодуй бідного“. Її задум полягає у тому, що на кожній парафії пропонуємо створити foodbanks (банки харчів) і просимо всіх принести до храму харчі, які можна тривало зберігати: крупи, макарони, олію. Такі збірки Католицька Церква робить по цілому світі. Прагну, щоб ця справа — нагодувати голодного — стала конкретним способом того, як ми засвідчимо нашу віру в непростих обставинах пандемії кінця 2020 року», — закликав Отець і Глава УГКЦ.

У наслідок пандемії зустрічаємо щораз більше людей із проблемами економічного та гуманітарного характеру. Як зазначив Блаженніший Святослав, карантинні обмеження — бич для національної економіки. Навіть ті, хто своїм заробітком підтримував власні сім’ї, сьогодні самі шукають благодійних обідів у Карітасі.

Отець Андрій Нагірняк розказав про реалізацію стратегії соціального служіння УГКЦ та виклики, з якими вони стикаються під час праці в парафіях із потребуючими.

В 14 єпархіях створено ініціативні команди, завдання яких — реалізувати стратегію у громадах. За цей час за допомогою громад реалізовано близько 90 соціальних проєктів.

Завершальне слово під час форуму було надано владиці Василю, голові відділу Соціального служіння УГКЦ. Він розповів про важливість соціальних ініціатив та їх вагомість в житті Церкви.

Джерело: caritas-lviv.org

Останні новини

Цими вихідними, 12-14 квітня, у Зарваниці зібрані духівники, координатори, голови осередків молодіжного руху нашої Церкви «Українська молодь —...
В нинішній день стаємо учасниками священичого рукоположення нашого співбрата Ореста, який також перейшов різні етапи сходження в цей...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор побував із душпастирським візитом у Згромадженні Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Львові....
Усім відомо, що хто співає, той молиться двічі. Тож пресслужба Львівської Архиєпархії розпочинає новий проєкт, метою якого є...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор звершив Архиєрейську Літургію з нагоди зʼїзду дружин священників Львівської Архиєпархії У своїй проповіді...