Митрополит Ігор у храмі Вознесіння на Левандівці: «Молімося і пам’ятаймо, що Господь перемагає людськими руками»

-
Post font size
+

Сьогодні, у десяту неділю після Зіслання Святого Духа, Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор звершив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Вознесіння Господнього на Левандівці у Львові. Архиєрею співслужили священники храму. Під час моління адміністратор парафії о. Ярослав Гевак від імені сотрудників та парафіян привітав Митрополита Ігоря зі 70-літнім ювілеєм. Відтак Митрополит нагородив грамотами катехитів парафіяльної катехитичної школи.

У проповіді Архиєрей пригадав прислів’я, яке каже, що слова зворушують, а вчинки потягають. Він підкреслив, що в Ісуса ці засади були тісно пов’язані між собою. Оскільки Його слова зворушували і вчинки до Нього притягали народ.

«У запропонованому євангельському уривку, написаному євангелистом Матеєм, говориться про чоловіка, який прийшов до Ісуса і просив помилувати його сина. Бо демон кидав його у вогонь та воду. Мабуть вони вже й не мали сили стерегти того хлопця, щоб він не згорів у вогні і не втонув у воді. Чуємо, що учні Ісуса не змогли йому допомогти, бо мали заслабку віру, щоб вигнати диявола. Йому допоміг Господь»,— зазначив, коментуючи уривок Євангелія, Митрополит.

Проповідник попросив кожного довірити життя Богу, віддати в руки Господні війну, молитися і пам’ятати, що Господь перемагає людськими руками.

«Просімо у Пресвятої Богородиці заступництва для нашого народу, щоб Вона якнайшвидше випросила для нас ласку, щоб ворог зник з нашої землі»,— додав Митрополит Львівський.

Наприкінці Божественної Літургії Митрополит Ігор звернувся до вірних:
«Достойні брати і сестри, дякую вам за спільну молитву. Стараймося, щоб наші молитви були ревнішими й чистішими, голоснішими. Щоби доходили до Господа. Особливо молімося в цей час війни, щоб Господь Бог нас почув. Ми сьогодні чули, що не люди, а Господь Бог перемагає»,— сказав він.

«Господь нас оберігає руками наших воїнів через різного роду обставини, просімо, щоб кулі застрягли у стволах і ракети не долітали до нашої землі. Бог має різні способи, щоб порятувати народ. Пам’ятайте про молитву, Святе Причастя, про каяття»,— попросив владика Ігор.

А також пригадав про те, що на Синоді прийнято постанову про піст у вівторок для Львівської Архиєпархії. Закликав вірних дотримуватися цього посту, наскільки дозволяють можливості.

Адміністратор парафії о. Ярослав Гевак подякував Митрополиту за спільну молитву, привітав з ювілеєм, а також пригадав про те, що цього року катехитична школа парафії святкує 20-ліття свого служіння. З цієї нагоди Митрополит Ігор вручив катехитам Митрополичі грамоти.

«Сердечно дякуємо вам за невтомне катехитичне служіння для добра нашої Церкви та для виховання молоді. Нехай Всемилосердний Господь щедро обдаровує Вас здоров’ям, своєю благодаттю та дарує наснагу для здійснення праці на українській землі. Благословення Господнє на вас!»,– мовиться у тексті грамоти.

Відтак Архиєрей прочитав молитву благословення та окропив освяченою водою вірян та релігійні речі для щоденного вжитку.

Останні новини

13 червня 2024 року у приміщенні Будинку офіцерів владика Володимир у співслужінні військових капеланів освятив «Вибір» - простір...
Вознесіння ГНІХ Ді 1,1-12, Лк 24,36-53. Храм Вознесіння, Левандівка 13.06.2024. Святий апостол Лука описує у книзі Діяння подію...
Через Вознесіння Ісуса Христа не пропадає його любов до світу, вона присутня серед нас. Не шукаймо Ісуса за...
Ді 18,22-28; Ів 12,36-47. Храм святого Онуфрія, Львів 12.06.2024. Святий апостол Павло обходив міста, щоб голосити слово Боже....
Звідки черпати сили в час війни? Пресслужба Львівської Архиєпархії ініціювала зустріч із представниками львівських медіа. Розпочався захід з...