Чи Марії є легко з нами? Це залежить від того, якими ми є дітьми. Найкраще на це питання можемо відповісти ми самі. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир під час традиційних щомісячних чувань в Архикатедральному Соборі святого Юра у першу п’ятницю липня 2022 року
«Свята у християнстві ніколи не закінчуються. На календарі ще маємо вечір п’ятниці, але вже молимося суботню Святу Літургію», – зазначив проповідник.
Архиєрей вказав на те, що впродовж п’ятниці було свято Христа Чоловіколюбця, більше того – на чуваннях разом з о. Михайлом Кушніром про це роздумували.
«В народі ми це свято називаємо Серця Христового. Але що це означає?
Фізіологічно серце є органом, членом тіла. В середньовіччі була тенденція розчленовувати людину на різні органи. Міряти її термінами фізики, математики…
Насамперед тут йдеться про людину. Людина доброго серця є доброю і порядною людиною. Також така людина здебільшого має хворе серце. Тому що вона багато чим переймається, хоче всім послужити. А фізіологія незавжди це все витримує», – сказав владика Володимир.
Настає субота, – продовжує далі Архиєрей, – і ми знову маємо свято, бо в суботу після Христа Чоловіколюбця є свято Співстраждання Пресвятої Богородиці.
«Це свято Марії, яка співстраждала, яка йшла біля хреста і почула те слово «Ось Мати твоя». Так, вона знала чиєю буде матір’ю – найперше Івана, а також і нашою з вами. Навіть сьогоднішнє Євангельське слово є дуже коротким, бо мама не говорить багато слів, мама любить, відчуває, носить дитину у своєму лоні під серцем. Мама має відчуття народження і смерті. Тому що вона себе посвячує дитині. Вона народжує дитину в болях, але ніколи про це дитині впродовж життя не докоряє», – сказав проповідник.
За його словами, Богородиця відчула Різдво, воплочення Божого Сина.
Водночас вона відчула велику турботу про себе.
«В момент смерті Ісуса в Марії не закінчився дар дарування материнства. Вона стала матір’ю Івана і нашою», – підкреслив єпископ-помічник.
Насамкінець проповідник запевнив, що досвід Марії, яка багато перетерпіла, є для того, щоб нам товаришувати на дорогах нашого життя.
Фото з архіву