Владика Володимир у Світлий понеділок: «Попри страхи і сумніви, поміж повітряні тривоги над нашою землею пролунав гімн прослави Воскреслого Христа»

-
Post font size
+

Пасхальна подія є єдина і нероздільна, актуальна для всіх поколінь. Людина народжується, приходить у світ, через хрещення занурюється в таємницю Христової смерті та Воскресіння. Людина отримує певні життєві хрести, але вони освітлені Воскресінням. Від першого Великодня вже гріб не є страшний. У цьому запевнив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир під час проповіді у світлий понеділок у храмі Блаженного Миколая Чарнецького в Золочеві у Світлий понеділок. Під час Божественної Літургії архиєрей звершив дияконське рукоположення Ярослава Домерецького.

«Разом з мироносицями продовжуємо нашу пасхальну прощу. У світлі великоднього сонця намагаємося особисто чути від великоднього ангела вістку про порожній гріб», – зазначив проповідник.

Архиєрей підкреслив, що цьогорічний Великдень в Україні є святом радості серед смутку. Адже ми втратили чимало співгромадян, пережили особливий Великий піст, сам Бог давав нам реколекції, Він є так близько нас в цей драматичний час..

Владика зауважив, що цими днями ми отримуємо численні привітання на свята. Чимало людей обмежують свою творчість, лінуються сказати чи написати кілька слів. Тому пересилають в соцмережах відкритки з готовими шаблонами. Він поділився, що сам отримав понад сотню, але, за його словами шаблонний підхід не запам’ятається, тому закцентував увагу на важливості особистого контакту з людьми, навіть у такому моменті, як великоднє привітання.

Людина, каже він, прагне в житті знати якийсь стержень, боїться нестабільності і смерті. Також повстає питання, а що буде після пасхальних свят, до яких ми так готувалися. Ще день і вони закінчаться. Що нас буде тримати в житті?

«На великодні свята, вчора і сьогодні чуємо євангельське слово Івана. Цей євангелист має що нам сказати, бо він перейшов з вчителем хресну дорогу, розуміє суть і сенс страждання. Він порушує дуже глибоко і по-богословськи тему Воплочення Божого Сина. Можемо спитати, а що це має спільне з Великоднем? Ми маємо багатий літургійний рік, але одну нерозривну таємницю спасіння, до якої належить Воплочення, смерть і Воскресіння Ісуса Христа», – пояснив проповідник.

«Тому євангелист наголошує також на важливості свідчення, ми б сказали нинішньою мовою передання віри з покоління в покоління. В діяннях апостолів чуємо про вибір Матія, бо необхідне гроно дванадцятьох», – додав єпископ-помічник.

Відтак він розповів легкнду про осла: «Є легенда про осла, який в вифлиєській яскині був свідком народження дитини, навіть поділився своїм сіном. Потім цей осел подоружував в Єгипет, ніс на собі дитину з матір’ю, а також тяжкий вантаж. Не розумів до кінця суті цієї подорожі, але було приємно, коли дитина в дорозі гладила йому хутро. Сміх дитини допомагав забувати неприємності. Коли прибули до Єгипту, батьки подякували ослику за послугу та відпустили його додому. Дитина і осел були сумні від розлуки. Осел добре запам’ятав собі цю подорож, він не забував цю дитину все своє життя. Роздумував, яка ж доля цієї дитини. Також розповів своїм дітям і онукам про цю своєрідну дитину. Минуло трохи років, коли при дорозі відв’язували осла. Його відвели до чоловіка, який сів на нього і поїхав в місто. Дивно, але чоловік для осла здавався знайомим. Осел пригадав, як дідусь розповідав йому про дивну подорож з дитиною до Єгипту. Так, цей чоловік був тоді саме цією дитиною. Люди кидали пальмові гілки на дорогу, кричали: Осанна. Через кілька днів осел побачив чоловіка розп’ятим на хресті і дуже засумував. Але тінь з хреста впала на ослину спину і залишилася там. З тим пір в осликів був хрест на спині в хутрі».

«Легенду можна продовжити, що незабаром осел радів Воскресінню Того, кого ввозив в місто, кого його предок ще раніше віз до Єгипту», – припустив він.

Відтак архиєрей зазначив, що під час Божественної Літургії відбудеться дияконське рукоположення.

Сьогодні ми стаємо свідками і учасниками дияконського рукоположення нашого співбрата Ярослава. Він не пройшов повз покликання, запрошення до служіння та передання віри, а відповів на нього. Диякон Ярослав є готовий через служіння зцілювати рани Ісуса Христа на тілі потребуючих людей. Будьмо завжди, в будь-яких обставинах відкриті для Бога, бо він є стержнем нашого життя, особливо в час важких випробувань.

«Ісус Христос провадить через тріумфи, а також через хрести, бо він знає ціль – це Воскресіння», – наголосив Преосвященний Володимир.

Останні новини

Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...
Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир зустрілися з переможницею виборів на посаду ректора...
Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор вручив подячні грамоти Християнській Євангельській Церкві «Гефсиманія» та її старшому пастору Валерію Марченку...
30 березня на Софійському Схилі у Винниках відбулася друга зустріч фундаторів акції Світла для Софії. У 2024 році...