Десятиліття проголошення Львівської Митрополії

-
Post font size
+

29 листопада 2011 року була проголошена Львівська Митрополія УГКЦ.

Цього дня Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Соборі святого Юра у Львові, в часі якої відбулася інтронізація Архиєпископа Львівського Ігоря на митрополичий престіл.

До складу Митрополії увійшли Львівська Архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. Собор Святого Юра у Львові було оголошено Архикатедральним Собором Львівської Митрополії УГКЦ.

У грамоті про створення Львівської Митрополії УГКЦ ішлося про всю історію Церкви, про її важкий шлях до створення й відновлення структур Києво-Галицької Митрополії, про легалізацію УГКЦ після падіння тоталітарного режиму, про повернення УГКЦ до Києва.

Проголошення Львівської Митрополії стало новим кроком до відновлення й зміцнення Української Греко-Католицької Церкви.

Цьогоріч десятилітній ювілей цієї знаменної події також молитовно відсвяткували Архиєрейською Божественною Літургією, яку в день свята святого Архистратига Михаїла, 21 листопада, у співслужінні єпископів Архиєрейського Синоду УГКЦ у львівському Архикатедральному Соборі звершив Блаженніший Святослав.

Згадуючи доленосне проголошення Львівської Митрополії, знову складаємо подяку милосердному Богові за дар свободи нашої Церкви та за її добрих пастирів. У особливий спосіб духовенство та вірні Львівської Митрополії з вдячністю сьогодні звертаються до нашого духовного батька, Митрополита Львівського Ігоря, що вже десять років жертовно й віддано звершує своє митрополиче служіння.

Дякуємо Вам, наш Митрополите, за приклад молитовного, смиренного духовного проводу та невсипущу опіку над довіреними Вам! Нехай Господь кріпить Вас у Вашому служінні миром, мудрістю, мужністю, благословляє добрі починання та гідні плоди на Його славу та добро нашої Церкви!

Останні новини

Про це повідомляють на офіційній фейсбук-сторінці Салезіян УГКЦ. Салезіяни УГКЦ запрошують на чергову зустріч-реколекції #Пізнай_Своє_Покликання усіх бажаючих юнаків...
У неділю по Богоявленні, 23 січня 2022 року, Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, з пастирським візитом,...
Не хочеться думати, що в якійсь сім’ї нині нема Святого Писання. Біблія – це не є сувенір, який...
Зважаючи на збільшення динаміки захворюваності на COVID-19, цього року у Львові не було традиційного освячення води на свято...
Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, та Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, очолили Богослуження свята Богоявлення...