“Львівська Митрополія є промінчиком добра і правди для сучасного християнина”: Глава УГКЦ очолив святкування 10-річчя відновлення Львівської митрополії

-
Post font size
+

Сьогодні ми так урочисто зійшлися сюди до історичного собору святого Юра у Львові, щоб подякувати Господу Богу і відсвяткувати перше десятиріччя Львівської митрополії. За цей час ми виросли та змужніли, вчимося бути гідними і вільними. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові в 22-у неділю після Зіслання Святого Духа, з нагоди святкування десятиріччя відновлення Львівської митрополії.

З Главою УГКЦ співслужили єпископи Архиєрейського Cиноду УГКЦ в Україні та духовенство.

Проповідь під час Літургії виголосив Блаженніший Святослав. Глава УГКЦ розпочав її з роздумів про найбільше лихо сучасної людини, яким є втрата змісту, сенсу життя. Людині дуже важливо розуміти сенс життя і страждання. На ці фундаментальні питання, каже проповідник, сьогодні чуємо надзвичайно глибокі відповіді у Божому слові Святого Євангелія, у притчі про багача і Лазаря.

Змістом людського життя на землі, наголосив Блаженніший Святослав, є приготування до вічності. «Бог кличе до вічного життя. Лише з перспективи вічності людина вміє розрізняти добро і зло. Бо добро – це те, що мене наближає до вічного щастя, а зло – те, що мене робить нещасним у вічності. Сьогоднішня притча показує, що змістом нашого земного життя є приготування до вічності. Бо, хто відкидає вічність, відкидає добро і після смерті нічого доброго не побачить».

21 листопада, за юліанським календарем, Церква святкує Собор архистратига Михаїла і всіх небесних сил безплотних. За словами Глави УГКЦ, саме безплотні духи покликанні допомогти людині приготуватися до вічності. Ім’я кожного ангела і архангела вказує на його місію і завдання.

«Михаїл показує, що добро вже перемогло зло, воно скинуте з небес. Він торкає життя людини, Церкви і суспільства, щоб зробити нас учасниками, переможцями добра над злом. Михаїл і всі безплотні сили є нам до помочі для того, щоб у кожних конкретних життєвих випадках ми були мудрими, вміли відрізняти добро від зла, а відтак бути гідними й вільними», – зазначив Отець і Глава УГКЦ.

Глава Церкви також пригадав, що сьогодні Україна святкує День Гідності і Свободи.

Бути вільним, каже він, означає завжди вибирати добро. І справжня свобода є тоді, коли людина не сумнівається, що має вибрати, коли завжди вибирає добро, яке допомагає відкрити й пережити як власну гідність, так і гідність іншої людини. Бо «свобода дана, щоб любити Бога і ближнього».

«Нам так важливо сьогодні відкрити зміст, сенс нашої боротьби, нашого життя серед непростих викликів сьогодення. Ми особливо поминаємо героїв Небесної Сотні Революції Гідності. Ба більше, ми сьогодні поминаємо усіх наших попередників, учасників великих національно-визвольних змагань України за свободу і незалежність. Бо їхня пам’ять, приклад, особистий життєвий вибір вказує на те, задля чого варто жити і вмирати. Їхнє життя, їхній приклад надає сенсу, змісту нашій сьогоднішній боротьбі, де ведеться боротьба за сенси, яка остаточно є боротьбою між добром і злом», – зазначив Предстоятель.

«Коли я обираю чинити добро, я ніколи не загублюся. Коли я обираю любити Бога і Україну, мене ніхто й ніколи не знеохотить, навіть у найтяжчих обставинах цього земного життя. Тому так важлива пам’ять про наших героїв у цей день Гідності та Свободи, у день Архистратига Михаїла, який закликає усіх нас бути учасниками перемоги добра над злом, гідності над безчестям, свободи над рабством», – додав Глава УГКЦ.

Цього дня, 21 листопада, вірні й духовенство в історичному соборі святого Юра у Львові із вдячністю Господеві Богові святкували перше десятиріччя Львівської Митрополії, яка займає особливе місце в історії й сьогоденні помісної Української Греко-Католицької Церкви.

«Цих десять років були часом, коли наша Львівська митрополія вчилася не тільки мати митрополію, але й бути митрополією. Ми сьогодні вітаємо владику митрополита і архиєпископа Ігоря з першим ювілеєм. Це був благословенний час. Вітаємо всіх владик, які входять до складу митрополії у межах Львівської області. Ми радіємо її першими кроками, вмінням бути митрополією, діяльною клітиною нашої Церкви в сучасних непростих обставинах», – зазначив Предстоятель.

Створення нових структур, за словами Глави УГКЦ, є ознакою розвитку нашої Церкви у її патріаршій гідності. Блаженніший Святослав пригадав, що сьогодні в УГКЦ є вісім митрополій: чотири в Україні і по одній у Польщі, Канаді, США та Бразилії.

«Нехай милосердний Господь, з поміччю усього небесного війська під проводом Архистратига Михаїла, скаже нам сьогодні так, як колись Михаїл сказав до Ісуса Навина, який військом стояв перед Єрихонськими мурами: “Господь воює за вас”. Нехай Господь Бог буде разом з нами, з нашою Львівською митрополією. Нехай дасть нам світло гідності і свободи в сучасних непростих, сповнених стражданням і смертю часах. Щоб ми усі розуміли, що зло ніколи не переможе. Щоб ми розуміли, що тільки добро, вічна Божа правда завжди буде мати останнє слово тут, на землі, і колись у вічності», – побажав на завершення Отець і Глава УГКЦ.

На завершення Патріаршої Божественної Літургії Архиєпископ і Митрополит кир Ігор подякував Блаженнішому Святославу, владикам Архиєрейського синоду, представникам влади різних рівнів, а також усім присутнім за участь у ювілейному святкуванні.

“Це наше спільне свято! Свято всієї Митрополії, цілої Церкви, а не лише наших владик. Дякую всім присутнім, що прибули на спільну молитву. Запрошую на наступний ювілей через 10 років…”, – сказав Митрополит Ігор

Довідка: Львівська митрополія УГКЦ — адміністративно-територіальна одиниця Української греко-католицької церкви з центром у Львові, проголошена 29 листопада 2011 року. До складу митрополії увійшли Львівська архієпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. Митрополію очолив владика Ігор Возьняк, архієпископ і митрополит Львівський. Собор Святого Юра у Львові оголошено Архикафедральним собором Львівської митрополії.

Фото з Патріаршої Божественної Літургії можна переглянути – ТУТ

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Останні новини

«Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну» ― ця істина від Митрополита Андрея...
Понад тисячу осіб 1 жовтня взяли участь у щорічному з’їзд осередків руху «Матері в молитві» Львівської Архиєпархії Української...
Кафедра богослов'я УКУ, Інститут екуменічних студій УКУ та БО Фундація "Андрей" запрошують на четвертий із серії відкритих семінарів...
В Україну із першим візитом прибув верховний капелан Лицарів Колумба ― Архиєпископ Балтіморський Вільям Едвард Лорі. Під час...
Сьогодні, у понеділок 3 жовтня 2022 року, до Львівської Архиєпархії з робочим візитом завітала відповідальна за проекти "Реновабісу"...