“Пам’ятаймо, що для нас є приготоване місце в небі”, – владика Володимир у розважанні над Божим Словом на сьогодні

-
Post font size
+

Будьмо свідомі, що маємо якусь місію на землі. Це не полягає, щоб ми з дня на день нарікали чому живемо в цьому світі. Пам’ятаймо, що для нас є приготоване місце в небі. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир в Архикатедральному соборі св. Юра під час роздумів над Божим Словом у п’ятницю 28 травня 2021 року.

Євангеліє: Йо. 38, 21-30.

21. Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:– Я відходжу, і ви мене шукатимете, і в грісі вашім помрете. Куди я йду, ви не можете прийти.
22. Юдеї казали:– Чи не вб’є він, бува, себе самого, коли каже: куди я йду, ви не можете прийти?
23. Далі додав:– Ви – здолу, я – згори. Ви – з цього світу, я – не з цього світу. 24. Тому я сказав вам: помрете у гріхах ваших; бо коли не увіруєте, що я єсьм, помрете у ваших гріхах.25. Вони йому сказали:– Хто ти?Ісус відповів їм:26. – Я той, що говорив до вас спочатку. Багато маю я про вас сказати й осудити. Та той, хто послав мене, правдивий, і що я чув від нього, те у світі говорю.27. Вони не збагнули, що він їм про Отця говорив. 28. Тоді Ісус мовив до них:– Коли ви Сина чоловічого піднесете вгору, тоді взнаєте, що я єсьм і що від себе не чиню нічого, але як навчив мене Отець мій, говорю. 29. Той, хто послав мене – зо мною і не лишив мене самого, бо я завжди чиню те, що йому до вподоби.30. Коли він говорив так, численні увірували в нього.

Пам’ятаймо, що для нас є приготоване місце в небі”, – владика Володимир у розважанні над Божим Словом на сьогодні

«Євангельске слово Івана має надзвичайно глибоку богословію. Він продовжує нас дивувати глибиною своїх роздумів, бо в принципі ціле Святе Письмо представляє нам Бога такого, який шукає людину і йде за нею. Це історія Спасіння Бога з людиною. Бог перебуває в пошуку за людиною починаючи від Адама. Як знаємо, що Ісус згодом знайшов в аді», – коментуючи євангельський уривок зазначив проповідник.
« Але що тут є головне? Чи обов’язково бути з Богом?» – запитує владика Володимир і відповідає: «Людина є вільною і сама обирає бути чи не бути з Богом. Ісус дуже чітко каже, що хто відкидає Бога, той помирає у гріхах. Тобто це означає, що серце людини не може бути порожнім. Якщо втрачається контакт з Богом, тоді приходить безальтернатива. Приходить гріх і якийсь інший матеріальний «бог», але це все є безперспективно».
«Ісус коли дає перспективу людині каже, що він не від того світу. Це означає? Хоч він народився у Вифлиємі, ходив людськими стежками, але постійно говорить про Отця, який є вірний йому. Це означає, що Христос чується посланим Богом-Отцем на нашу землю», – пояснив Архиєрей.

Останні новини

13-14 вересня 2021 року в Реколекційно-відпочинковому Центрі «Світлиця» в Брюховичах відбулася дводенна робоча зустріч протопресвітерів Львівської Архиєпархії, присвячена...
8 вересня 2021 року у Львові стартували “Дні УКУ” – святкування з нагоди початку нового академічного року. У...
14 вересня 2021 року в дитячому просторі дошкільної освіти «Ангелики», що діє при Домі Милосердя Святого Миколая у...
13 вересня 2021 року відбулися перші осінні деканальні збори під головуванням Протосинкела Львівської Архиєпархії Преосвященного владики Володимира. Зустріч...
Як душпастир, не можу уявити життя Церкви без молоді і молодіжної спільноти. Тут нема потреби навіть говорити про...