«Скільки б ми хліба не їли, будемо голодні. Тому Ісус нам пропонує хліб, який дарує життя вічне», – Владика Володимир у розважанні над Божим Словом на сьогодні

-
Post font size
+

Скільки б ми хліба не їли, все таки будемо голодні. Тому Ісус нам пропонує також хліб, але такий, який дарує життя вічне, тобто Євхаристію, Святе Причастя. Ісус пропонує нам себе, Він є якраз тим переміненим хлібом, який дає силу в дорозі до вічного щастя. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Володимир під час роздумів над Божим Словом у суботу 15 травня 2021 року у храмі св. Йосафата.

Євангеліє: Йо. 6, 14-27.

14. В той час, побачивши чудо, яке зробив Ісус, люди заговорили:– Це справді пророк, що має прийти у світ.15. Довідався Ісус, що вони хочуть прийти й узяти його силоміць, щоб зробити царем, і відійшов сам-один знову на гору.16. Коли ж настав вечір, учні його зійшли до моря 17. і, ввійшовши в човен, попливли на той бік моря, до Капернауму. Уже стало темніти, і Ісус ще не був прийшов до них. 18. І море схвилювалося, бо дув сильний вітер. 19. Пропливли вони яких двадцять п’ять – тридцять стадій аж бачать – Ісус іде по морю й наближається до човна – і налякались. 20. Він до них каже:– Це я, не бійтесь!21. І хотіли його взяти у човен, але човен зараз же причалив до землі, до якої прямували.22. На другий день народ, що стояв по той бік моря, бачив, що не було там іншого човна, тільки один, до якого Ісус не ввійшов разом зо своїми учнями і яким його учні відпливли самі. 23. Інші ж човни прибули з Тиверіяди близько до того місця, де їли хліб, коли Господь воздав хвалу. 24. Отож коли народ побачив, що нема там ні Ісуса, ні його учнів, сіли в човни і прибули до Капернауму, шукаючи Ісуса. 25. Найшовши його по тім боці моря, мовили до нього:– Учителю, коли ти прибув сюди?26. Ісус відповів їм:
– Істинно, істинно кажу вам: ви шукаєте мене не тому, що чуда бачили, а тому що їли хліб і наситилися. 27. Дбайте не про їжу, що минає, а про їжу, що лишається на життя вічне, яку вам дасть Син чоловічий, бо його Бог Отець назнаменував.

«Скільки б ми хліба не їли, будемо голодні. Тому Ісус нам пропонує хліб, який дарує життя вічне», – Владика Володимир у розважанні над Божим Словом на сьогодні

Проповідник звернув увагу, що в Євангелії сьогоднішнього дня є мова про хліб. І звернувся до дітей: «Любі діти! Хочу вас запитати: А звідки береться хліб? Печуть з тіста при високій температурі, треба тепла. А тісто? З муки, яку перемішують з водою. А мука? З зерняток, які молотять з колосків. А колоски? Вони ростуть з землі. Щоб був колосок, то мусить одне зернятко померти в землі. Це довгий процес».
Відтак владика Володимир порівняв з цим процесом життя людини: «Ось, діти, таким подібним є ваше життя. Батьки вам життя подарували, жертвували собою, захищали перед всім поганим, щоб Ви росли, зігрівали вас теплом любові. Кожен і кожна з вас є немов зернятком на «колоску Церкви», це зернятко має конкретне ім’я та завдання».
На його переконання, скільки б ми хліба не їли, все таки будемо голодні. «Тому Ісус нам пропонує також хліб, але такий, який дарує життя вічне, тобто Євхаристію, Святе Причастя. Ісус пропонує нам себе, Він є якраз тим переміненим хлібом, який дає силу в дорозі до вічного щастя», – підкреслив він.
«Вчора ви вперше в житті сповідалися. Нині маєте чисті серця. Якщо б житті щось трапилося погане, тобто гріх, то спішіть до сповіді, щоб берегти чистим серце», – попросив архиєрей.
На завершення Святої Літургії єпископ-помічник висловив вдячність батькам, катехитам та душпастирям.
«Особливо дякую хресним батькам, які є з вами. Ваша перша сповідь та урочисте Святе Причастя – це важлива місія для хресних батьків», – додав на завершення владика Володимир.

Останні новини

12 червня 2021 року відбулася IX Всеукраїнська медична проща до Страдчу «Моє милосердя змінює світ», яку організувала Комісія...
У суботу 12 червня 2021 року спільнота "Оселя" святкує вісімнадцяту річницю з дня свого заснування. З цієї нагоди...
З 13 до 27 червня з нагоди 20-ліття візиту до України святого Папи Римського Івана Павла ІІ у...
8 червня 2021 року у Львівській міській раді відбувся брифінг, на якому презентували загальноміську програму святкування 20-літнього ювілею...
8 червня 2021 року в конференц-залі Курії Львівської Архиєпархії (м. Львів, пл. св. Юра, 5) відбулися червневі збори...