У Стрию похоронили п. Віру Шевчук, маму Глави УГКЦ

-
Post font size
+

13 квітня 2021 року у Стрию відбулися похоронні Богослуження і погребення п. Віри Шевчук, матері Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Заупокійну Божественну Літургію очолив сам Глава УГКЦ у співслужінні чисельного єпископства УГКЦ, серед якого, зокрема, участь у похороні взяв Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії. Долучився до заупокійних Богослужень також владика Едвард Кава, єпископ-помічник Львівської Архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, який наприкінці зачитав лист-співчуття від імені всієї Єпископської Конференції. Окрім того, співслужило єпископам духовенство з різних куточків України, в тому числі й з Львівської Архиєпархії.

Проповідь про благословенне материнство п. Віри Шевчук виголосив Преосвященний владика Тарас, єпарх Стрийський, а по завершенні Божественної Літургії зі словом співчуття від імені Синоду Єпископів УГКЦ до Блаженнішого Святослава звернувся Преосвященний владика Ярослав, єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Відтак Блаженніший Святослав виголосив своє слово, у якому від імені покійної матері п. Віри Шевчук, батька Юрія і всієї родини Шевчуків подякував усім за співчуття, увагу, підтримку та допомогу. Особливо тим духовним особам і лікарям, які доглядали за його матір’ю в останні роки життя.

Глава УГКЦ зворушено розповів, що останнім часом він мусив втішати дуже багатьох людей, але сьогодні не може втішити самого себе. За його словами, тільки той розуміє біль втрати мами, хто сам його пережив.

«Але я хочу, щоб мій біль сьогодні перетворився на проповідь – проповідь християнської віри у воскреслого Христа. Проповідь християнської віри в безсмертя людської душі. Проповідь нашої віри в те, що смерть і страждання у житті людини не мають останнього слова. Нам так тяжко відпускати з наших людських обіймів нашу маму!.. Але єдиною втіхою сьогодні є те, що з наших людських обіймів ми її передаємо в обійми самого Бога, який може краще її обійняти, ніж ми, люди, тут, на землі», – зазначив Блаженніший Святослав.

За упокій новопереставленої слуги Божої Віри до храму Святих Володимира і Ольги у Стрию прийшли помолитися чимало вірних, а тисячі людей єдналися в молитві за допомогою онлайн-трансляції, яку проводило «Живе телебачення».

Похоронили п. Віру Шевчук на міському кладовищі у Стрию.

У ці нелегкі дні спільнота духовенства та вірних Львівської Архиєпархії єднаються у молитві із Главою нашої Церкви, молячись за блаженний упокій пані Віри.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ
Фото – Олександр Савранський

Останні новини

У неділю мироносиць, 16 травня 2021 року, Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, з пастирським візитом відвідав...
У неділю жінок-мироносиць єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир очолив Святу Літургію у храмі св. Климента Папи. У спільній...
Жінки-мироносиці та Йосиф Ариматейський, над якими нині роздумуємо, є для нас чудовим прикладом вірності. Хоч вони не були...
У суботу 15 травня єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі св. Йосафата, під...
Скільки б ми хліба не їли, все таки будемо голодні. Тому Ісус нам пропонує також хліб, але такий,...