«Бог добрий тим, хто перепрошує Його за життєві промахи» – Митрополит Львівський у Хрестопоклонну неділю

-
Post font size
+

У Хрестопоклонну неділю, 4 квітня 2021 року, Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, звершив Архиєрейську Божественну Літургію в Архикатедральному Соборі святого Юра (м. Львів, пл. св. Юра, 5).

Митрополит звернувся до вірних зі словом проповіді, у якому по-особливому наголосив на важливості наслідувати Бога задля вічного спасіння: «Доброта і пошана Бога до людини неперевершені. Ісус Христос, як Боголюдина, показав нам велику делікатність, якої слід дотримуватися людям… Господь нікого не силує, не заставляє, не погрожує, щоб йти за Ним, лиш умовно звертається. Бажаєш прийняти мої умови життя – ступай Моїми слідами, не бажаєш – живи так, як тобі вигідно, але незабаром прийде кінець життя». У дорозі до вічності людина мусить взоруватися на Творця: «Після закінчення життя людини на землі Господь виявить правду про спосіб життєвого шляху кожної особи, а еталоном, вказівником життя, до кого необхідно прирівнювати наше життя на землі, завжди залишається Господь – Його заповіді, воля, зрештою, життя самого Ісуса Христа на землі. Чому? А тому, що Бог створив людину, Він – наш господар, кому слід служити та виконувати Його волю».

Серед теперішніх викликів, зауважує Митрополит, важливо пам’ятати про близькість переходу до Господа: «У час, в якому живемо, коли шириться епідемія коронавірусу, кожна людина наражається на те, що може несподівано перейти у вічність. Зрештою, нічого нового бо й до цього часу було те саме, лиш на це менше звертали увагу. За нашого часу у всій пресі, в розмовах на устах людей частіше говориться про смерть. Це добра нагода, щоб гідніше готуватися її зустріти, бо це лиш смерть людського тіла, але ніколи – людського духа».

Проповідник каже, що Господь дарує вічне життя – те, що ніколи не проминає. Людина не може зрозуміти воскресіння, справжньої перемоги над смертю, але воно можливе в Христі. «Зустріч з Господом завжди повинна бути у добрих християн планована, бо сам Спаситель сказав: «Тому й ви будьте готові, бо Син Чоловічий прийде тієї години, що про неї ви і не думаєте». Ми, добрі християни, віримо в це, готуємося до зустрічі з нашим Спасителем, мимо помилок в нашому житті, які виправляємо щирим розкаянням у святій Тайні Сповіді – тут полагоджуємо наше життя з Господом, бо Бог добрий тим, хто перепрошує Його за життєві промахи. Він радо прощає, тому смиряймося перед Господом, покланяймося нашому Господеві, який віддав своє життя у страшних муках, вмираючи за кожного та кожну із нас на хресті».

Господь дарує нам шляхи визволення від гріха та здобуття щасливої дійсності. «У Хрестопоклонну неділю вірний Божий люд припадає чолом до землі, покланяючись святому хресту, на якому помер Ісус Христос, наш Спаситель. А хрест – символ Ісуса Христа, якого боїться та перед яким дрижить ціле покаране царство демона… Любімо та шануймо святий хрест, виконуймо добре знак святого хреста, якого бояться демони. Піднімаючи погляд на святий хрест, пригадуймо, що на ньому помер наш Спаситель задля мене, ради нашого спасіння» – наголошує Митрополит.

Останні новини

24 липня 2021 року відбулася чисельна проща з Пустомит до Зарваниці. У ній взяли участь понад 500 осіб....
У ці дні в м. Скадовськ триває щорічний християнський табір «Мандрівка з Христом» для молоді парафії влкмч. Юрія...
20 липня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що у с. Дубровиця, Синкел у справах мирян Львівської Архиєпархії о....
Висловлюємо щирі співчуття! Відійшов до вічності о. Микола Кушнір, довголітній парох храму Покрову Пресвятої Богородиці с. Дубровиця Янівського...
Шестеро мам та чотирнадцять дітей протягом чотирьох днів відпочивали у Сколівських Карпатах. За підтримки управління соціального захисту департаменту...