«Церква вказує людині на небо як ціль життєвого паломництва, перспективу після біологічної смерті», – владика Володимир у 7-му неділю після Пасхи

-
Post font size
+

Ми хочемо у Церкві жити, приймати Святі Таїнства, які дають нам життя. У церкві є Мати-Богородиця, яка провадить нас до нашого рідного дому – до неба. Там чекає місце для кожного і кожної з нас. Про це сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир під час проповіді у сьому неділю після Пасхи.

«В нашому літургійному календарі перебуваємо між святами Вознесіння Господнього та Зісланням Святого Духа. Триває Декада місійності. В контексті празника Вознесіння дехто в глибині серця міг собі ставити питання: Чи Бог не покинув світ? Бо є нажаль такі, які заперечують існування Бога, вважають себе атеїстами», – зазначив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.

«Чи дитина, яка в молитві простягає руки до неба, робить щось неправильно? Чи ми, які прийшли до храму на молитву, робимо щось неправильно? Тоді мученики були наївні, коли йшли на смерть? Небо для нас – це не фізичне чи астрономічне поняття, а певний стан. Ми переконуємося, що наше серце є найкращим місцем зустрічі неба і землі», – наголосив він.

Відтак він звернув увагу на те, що сьогодні є неділя Отців. «Ми вдячно схиляємо го-лови перед отцями, учасниками І Вселенського Собору, який відбувся 325 року у міс-ті Нікеї. Взагалі в історії Католицької Церкви Вселенські собори відбувалися 21 раз, останній з них був ІІ Ватиканський (1962-1965)», – каже владика Володимир.

«Вже в кінці 2 століття появилися течії, які твердили, що Ісус не є Богом, а лише створінням, не є вічний. Найбільшим прихильником цієї течії був Арій, який мав авто-ритет і однодумців. Тому до Нікеї в Малій Азії з’їхалися єпископи з цілої Церкви на собор, іншими словами, на зібрання. В цей час треба було дуже довго долати відда-лі. На цей собор прибув навіть св. Миколай, який використав проти Арія специфічні методи комунікації та педагогіки», – пояснив проповідник.

І додав: «На соборі в Нікеї прийнято «Символ Віри», тобто молитву Вірую, яку, надіюся, промовляємо щонайменше раз на день. Собор в Константинополі дещо додав, зокрема Божество Святого Духа. Було б добре собі сьогодні у вільний час прочитати повільно цю молитву, роздумати над правдами віри».

Деякі секти кажуть, зазначає архиєрей, що Ісус не Бог, Марія – не Богородиця. Ці закиди не нові. Повстають нові секти, але єресей нових не можна придумати, бо практично всі вже були в історії. Ісус знав про ці небезпеки, тому молиться за учнів, за нас!
«В сьогоднішньому Євангелії ми чули архиєрейську молитву Ісуса за тих, які ще у світі, в дорозі до неба. Ісус тоді вже молився за нас, і зараз Він нас не забуває. Ісус пам’ятає за тебе, кожна дитино. Дорога до неба – це повернення в нове дитинство. Бо сам Христос каже: «Якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, не увійдете в Небесне Царство» (Мт 18,3). Ісус не просить мене залишатися дитиною, а нею зав-жди наново ставати», – підкреслює владика Володимир.
На його переконання, дитинство – це час, коли дощ плаче разом з тобою. Коли ніко-ли не відчуваєш себе самотнім. Коли всі тебе хочуть бачити. Коли в душі не буває зими, а тільки тепла весна чи гаряче літо. Бо ти віриш у казки. Ти молишся по-дитячому щиро. Коли кажеш: «Я люблю тебе» і чуєш у відповідь: “Я тебе теж люб-лю”.

Владика Володимир запевнив: «Ісус пам’ятає про тебе, молоде. В сучасному суспі-льстві можуть бути закиди на адресу молоді. Спілкуючись з молодими людьми, є причини з цим не погодитися. Молодь не є сьогодні гірша, вона є інша. Світ чекає на сенсацію. А коли молодь збирається молитву, творить християнські спільноти чи во-лонтерські рухи, тоді радше не буде репортажу в медіях. Але Бог вас бачить, чує. А ваша зброя і захист – це молитва і гарний приклад для своїх ровесників».

Ісус пам’ятає, – продовжує свою думку архиєрей, – про кожну людину старшого, тоб-то золотого віку. Живучи з Богом, на вашому обличчі можна буде завжди відчитати золоту осінь.
«Дехто каже: Бог – так, Церква – ні! Така людина має хибне розуміння про Церкву як якусь інституцію чи структуру. Всі роблять помилки, тому важливо їх визнати. Церква є свята, але складається з грішних людей. Бог ненавидить гріх, але любить грішника, бо Ісус Христос віддав життя за кожну людину. Роблячи помилки, людина потребує очищення, як і Церква потребує реформи. Течія річки чи струмка забруднюється, її треба очищувати, але не можна відрізати від джерела», – переконаний проповідник.

«Святий Дух провадить Церкву, надихає її. Церква пережила в своїй історії великі бурі, єресі, переслідування, але існує до сьогодні. Скільки було в історії імперій, мо-нархій, сліди яких можна знайти лише в історичних документах чи архівах. І жодна імперія, навіть наймогутніша, не могла звільнити людину від терпіння і смерті. А Цер-ква існує і вказує людині на небо як ціль життєвого паломництва, перспективу після біологічної смерті», – наголосив владика Володимир.

Фото з архіву

Останні новини

Минулої п’ятниці о. Сергій Довба, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, провів екологічну Хресну дорогу із парафіянами...
Минулими вихідними референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Сергій Довба з благословення владики Ігоря Возьняка, архієпископа і...
У неділю, 6 квітня, відбудеться Хресна дорога храмами Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ та Музею народної архітектури та...
Сьогодні у церкві Положення Пояса Пресвятої Богородиці відбувся похорон о. Івана Ковальця, пароха цього храму. Як вже повідомляли,...
Дякую, доброчесні отці, що прибули помолитися за упокій душі світлої пам’яті отця Івана Ковальця, який випередив нас до...